Benefity dla pracowników. Które są najpopularniejsze?

 • Pracodawcy doskonale wiedzą, że benefity pracownicze motywują i pozwalają na lepsze wykonywanie służbowych zadań. Dziś tzw. socjal pracowniczy jest bardzo zróżnicowany. Na co najczęściej mogą liczyć osoby zatrudnione?
  Z punktu widzenia pracownika dodatkowe świadczenia, na jakie może liczyć będąc zatrudnionym w danej firmie, pozwalają mu nie tylko na poczynienie oszczędności, lecz często umożliwiają dalszy rozwój.


  Wszystko dlatego, że współcześni pracodawcy stawiają na zróżnicowane benefity. Poza np. laptopem, służbowym telefonem czy samochodem, czyli narzędziami pozwalającymi na sprawniejsze wykonywanie zadań służbowych, mowa również o kursach językowych czy pakietach sportowych.

  electrician-1080570_640
  building-1080597_640

  Coraz więcej przedsiębiorców zatrudniających pracowników, decyduje się na zorganizowanie opieki nad dziećmi pracowników w wieku przedszkolnym. Takie rozwiązanie pozwala rodzicom na spotkanie się z dzieckiem w czasie przerwy, nie muszą też oni np. wychodzić z pracy szybciej, by zdążyć je odebrać przed zamknięciem przedszkola. Polecamy artykuł: Benefity- czy w Twojej firmie są standardem?.  Kiedyś nowość, dziś norma
  Jeszcze kilka lat temu pracodawca rozdający swoim pracownikom np. laptopy, uchodził za bardzo hojnego. Dziś czasy się zmieniły – przenośny komputer jest najczęściej niezbędny do wykonywania zadań służbowych w godzinach pracy. Pracownicy otrzymujący laptopa, najczęściej mogą też wykorzystywać go do własnych celów.

  Coraz częściej taka sytuacja dotyczy również służbowych telefonów czy samochodów. W przypadku służbowego telefonu czy samochodu pracodawcy w różnorodny sposób rozwiązują kwestie korzystania przez pracowników z tych narzędzi w czasie wolnym. Część pracodawców decyduje się np. na wprowadzenie limitu, jaki może wydzwonić zatrudniony. Takie rozwiązania są o tyle korzystne, że pracownik dokładnie wie, na co może liczyć.  Przedszkole w firmie
  Zorganizowanie opieki na dziećmi pracowników w godzinach ich pracy jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu pracownicy będący rodzicami, nie muszą martwić się o miejsce w przedszkolu publicznym.

  building-1080596_640
  career-1501615_640

  Jednocześnie znika problem z dojazdem np. na drugi koniec miasta – dziecko jedzie do zakładu pracy razem ze swoim opiekunem.
  Choć przyzakładowe przedszkole ma wiele zalet, nie można zapomnieć o obawach przynajmniej części pracowników.


  O jakich mowa? Część pracowników może niepokoić się, że pracodawca będzie wymagał od nich większej dyspozycyjności. Jeżeli przedszkole działa w godzinach pracy zatrudnionych, to mogą oni czuć się zobowiązani do wykonywania nadgodzin, nie mogą też tłumaczyć się z konieczności wyjścia z firmy punktualnie np. koniecznością zapewnienia opieki dziecku.

  Pakiety sportowe
  Aktualnie są chyba najpopularniejsze. Pracodawcy chętnie nabywają pakiety sportowe, dzięki czemu pracownicy mogą spędzać czas wolny od pracy na basenie czy siłowni. Takie rozwiązanie jest też praktyczne – dzięki temu podmiot zatrudniający dba o zdrowie swoich podwładnych.


  Ruch wpływa nie tylko na samopoczucie, lecz także uchodzi za inwestycję w zdrowy kręgosłup. Niewątpliwą zaletą pakietów sportowych jest ich cena. Pracodawca decydujący się na wykupienie takich może być pewien, że nie poniesie dużych kosztów.

  electrician-1080590_640
  electrician-1080590_640

  A obdarowanie podwładnych wejściówkami na basen czy siłownię może być bardzo dobrze przyjęte przez osoby zainteresowane, czyli samych zatrudnionych.  Cenna inwestycja
  Czy inwestowanie w pracowników jest opłacalne? Zdecydowanie tak! Każdy pracownik otrzymujący od swojego szefa dodatkowe świadczenia, czuje się doceniony.


  Zaproponowanie podwładnym dodatkowych benefitów, pozwala również na zatrzymanie w firmie osób, które brały udział w szkoleniach, mają wiedzę i umiejętności- czytaj: 80 proc. pracodawców oferuje benefity. Dla pracowników najcenniejsze są szkolenia i prywatna opieka medyczna.