Bilety w Łodzi kupisz też przez swój telefon

 • Możliwości smartfona

  Kupowanie biletów na autobus lub na tramwaj może odbywać się nie tylko w kiosku czy w biletomacie. Teraz coraz więcej miast oferuje także możliwość zakupu biletów przez smartfona – w tym gronie znajduje się także Łódź.


  Przez smartfony wykonujemy coraz więcej transakcji. Możemy zalogować się na swoje konto w banku i sprawdzić jego saldo, możemy wykonywać przelewy, płacić za zakupy w sklepach internetowych. Także możemy opłacać doładowania czy płacić za różnego rodzaju usługi. Aktualnie przez telefon komórkowy możemy również kupować bilety komunikacji miejskiej.

  woman-410320_640
  bus-2531578_640

  Bilety w smartfonie teraz w Łodzi

  Bilety przez smartfona oferowane są obecnie w wielu miastach, w tym także w Łodzi. Dokonanie transakcji naprawdę jest bardzo proste – bilety w Łodzi na autobusy i na tramwaje możemy kupować bez posiadania gotówki, o dowolnej porze dnia i nocy, bez stania w kolejkach i denerwowania się, że nie zdążymy na dany kurs.


  W Łodzi bilety kupimy za pośrednictwem aplikacji mPay, która służy również do realizacji innych transakcji mobilnych, na przykład opłacania miejsc parkingowych, doładowań, biletów na wydarzenia, rachunków czy wykonywania przelewów między użytkownikami.

  Jak kupić bilet telefonem?

  Aby kupić bilet, na początku należy zainstalować aplikację i założyć swoje konto użytkownika. Przy zakładaniu konta wybieramy również metodę płatności. W przypadku mPay mamy do dyspozycji płatność kartą podpiętą do konta, ale możemy też płacić z wykorzystaniem elektronicznej portmonetki, którą doładowujemy wybraną kwotą. Więcej informacji: www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-lodz/


  Gdy będziemy w autobusie albo w tramwaju, możemy zakupić bilet. W tym celu w aplikacji wybieramy jego rodzaj i ewentualne zniżki, jeśli nam przysługują, a potem potwierdzamy transakcję. Do zatwierdzenia zakupu stosuje się indywidualny kod PIN, dlatego nie ma ryzyka, że ktoś wykorzysta aplikację bez jego znajomości, co zapewnia bezpieczeństwo zakupu biletów i korzystania z innych usług przez mPay.


  Sprawdzenie biletu zakupionego przez aplikację mPay odbywa się podobnie jak biletu zwykłego – po prostu okazujemy bilet w aplikacji kontrolerowi.

  strrassenbahn-116673_640