Catering dietetyczny – ideał diety?

 • Catering dietetyczny, czyli wygoda, zdrowie i doskonały smak dla każdego. Czy rzeczywiście jest to najlepszy sposób na utrzymanie diety?


  Wprowadzenie do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych to zadanie trudne w realizacji, ponieważ w większości przypadków z czasem zawodzi siła woli i motywacja. Brakuje czasu na odpowiednie zakupy, brakuje energii na gotowanie zaplanowanych posiłków, coraz łatwiej jest znaleźć wymówkę, by kolejny raz sprzeciwić się ustalonym regułom dietetycznym.


  Tu na pomoc przychodzi nowoczesna usługa – catering dietetyczny, dzięki któremu o wiele łatwiej można wejść w rutynę zdrowego żywienia, jednocześnie oszczędzając swój cenny czas.


  salad-374173_640
  tofu-1478696_640

  Dieta na zamówienie

  Nowoczesne usługi cateringowe to przede wszystkim wygoda. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie dietę, złożyć zamówienie, a rano pod naszymi drzwiami pojawi się gotowych 5 posiłków na cały dzień. Już nie trzeba tracić czasu na zakupy, liczyć kalorii i gotować, wystarczy zaopatrzyć się w napoje i podgrzać wybrane potrawy przed spożyciem.


  Niektórzy twierdzą, że takie gotowe rozwiązanie nie zmusza do pracy nad sobą i swoimi nawykami, jednak zdecydowanie częściej podkreśla się fakt, że catering dietetyczny w praktyce pokazuje, że można jeść smacznie i zdrowo, dbając o siebie, mając dobre samopoczucie i czując się najedzonym, a to sprzyja utrzymaniu diety na dłużej.


  Dla kogo?

  Na początku usługi cateringu dietetycznego były dostępne tylko w dużych miastach, jak Warszawa czy Poznań, teraz jednak rynek dynamicznie się rozwija, ceny spadają, a na usługę decydują się nie tylko ci bardziej zamożni i podążający za trendami.


  Menu diety zawsze dopasowane jest do indywidualnego zapotrzebowania Klienta – można zdecydować się na dietę standardową o wybranej wartości kalorycznej, wegetariańską, bezglutenową czy sportową. Niektórzy dzięki cateringowi dietetycznemu chcą schudnąć, inni budować masę czy po prostu zdrowo się odżywiać. Dieta na zamówienie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku osób, które mieszkają same, a także tych, które dużo pracują i brakuje im czasu na gotowanie.

  soup-1006694_640
  tofu-1573819_640

  Catering dietetyczny w praktyce

  Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym codziennie przygotowują dla swoich Klientów całodzienne zestawy potraw zgodnych z wybraną dietą. Jadłospis każdorazowo konsultowany jest z dietetykiem, tak by posiłki dostarczały organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych we właściwych proporcjach.


  Codziennie rano 5 świeżych posiłków trafia pod drzwi domu Klienta lub w miejsce jego pracy. Posiłki powinny być spożywane w kilkugodzinnych odstępach, a są tak skomponowane, by cały czas utrzymywać poczucie sytości, jednak bez uczucia ciężkości.

  Zadaniem Klienta jest tylko przechowanie posiłków w warunkach chłodniczych, a potem ich ewentualne podgrzanie przed spożyciem. Co ważne, cateringowe dania mają stanowić całość spożywanych pokarmów, zabronione jest podjadanie między posiłkami, ponieważ wtedy cała inwestycja traci sens.


  Catering dietetyczny nadal największą popularność ma w dużych miastach – Warszawa pełna jest ludzi, którzy prowadzą intensywne życie zawodowe i prywatne, a tym samym czasu i energii na planowanie posiłków i ich gotowanie zwyczajnie nie wystarcza. Jedno jest pewne, profesjonalne usługi cateringowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zaś ich największą zaletą jest to, że przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia wielu osób.

  salad-1543250_640