Czy istotna jest jakość sportowej bielizny męskiej?

 • Być może nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę z istotności posiadania odpowiedniej bielizny pod swoją dobrze dobraną odzieżą sportową. Zwykle raczej bielizna sportowa męska traktowana jest dosyć oschle, a to poważny błąd.

  Bielizna sportowa męska – jak wybrać?

  Rynek pęka w szwach od oferowanych przez producentów slipów i bokserek sportowych, które mają na celu zapewnienie swoim klientom maksymalnego komfortu podczas wykonywanych treningów i oczywiście po nich. Zwykle skupiamy się na zakupie dobrze dopasowanej odzieży sportowej, zapominając o bieliźnie sportowej męskiej, która powinna być dobrze dobraną podstawą stroju sportowego. Myśląc o sporcie – jakakolwiek nie byłaby to dziedzina – warto zdać sobie sprawę, że obciążenie organizmu zawsze będzie dosyć duże. Wspomnieć należy, że obciążenie kończyn i miejsc intymnych będzie równie wysokie – po kilku godzinach treningu zdejmujemy buty i czujemy, że stopy zdecydowanie potrzebują odpoczynku. Po marszu lub biegu czujemy to samo. Po każdym zaś treningu idziemy pod prysznic, aby zmyć z siebie zmęczenie i pot. O ile lepiej czułby się mężczyzna, gdyby bielizna sportowa męska, którą kupuje, była wykonana z dobrej jakości materiałów?

  Jeżeli zaczniemy świadomie kompletować swoje ubrania sportowe i zwrócimy przy tym szczególną uwagę na bieliznę okaże się, że mamy nawet całkiem duży wybór. Pomijając dużą liczbę producentów, musimy zdecydować, czy wygodniej będzie nam w slipach, czy też w bokserkach. Następnie istotne będzie zwrócenie uwagi na rozmiar i rodzaj wykorzystanego materiału. Innym elementem bielizny są także odpowiednie skarpetki. Dobrze uszyte, ze specjalnymi ściągaczami na zwężeniu stopy mogą się okazać strzałem w dziesiątkę – szczególnie dla biegaczy. Zwykle materiały skarpet uszlachetniane są srebrem, które posiada doskonałe właściwości antybakteryjne.

  Bielizna sportowa męska – termoaktywna

  Oprócz samego wyboru rodzaju, rozmiaru i materiału bielizny sportowej warto pomyśleć o bieliźnie termoaktywnej, która świetnie sprawdzi się w wypadku korzystania z zimowych uroków stoków, na przykład. 

  Bielizna sportowa męska w formie ochrony termoaktywnej składa się zwykle z części dolnej i górnej, z których każda:

  • dobrze odprowadza wilgoć, w postaci potu, na zewnątrz,
  • jest dobrze dopasowana do ciała, nie krępuje ruchów,
  • nigdzie nie uciska, zapewniając pełną swobodę ruchów,
  • uszyta jest z dobrych jakościowo materiałów zapewniających utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała nawet w warunkach ekstremalnych.

  Należy jednak pamiętać, że dla każdego rodzaju sportu oferowane są inaczej skonstruowane komplety bielizny termoaktywnej – biegacz będzie potrzebował innego zabezpieczenia niż narciarz. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, wybierzmy się więc na sportowe zakupy – zaczynając od bielizny.

  Leave a comment

  Required fields are marked *