Czyszczące środki chemiczne

 • liquid-1210614_640

  Na rynku znajdziemy szeroką gamę środków chemicznych. Jednakże należy wziąć pod uwagę to, że do zachowania czystości w instytucjach publicznych, firmach, toaletach ogólnodostępnych potrzebne są inne produkty niż te, których używa się w warunkach domowych. Chodzi tutaj głównie o ich intensywność oraz o nietypowe potrzeby, które wynikają ze specyfiki różnego rodzaju działań przemysłowych. Dzięki użyciu specjalistycznych produktów możemy bez trudu walczyć z uporczywymi zabrudzeniami i jednocześnie dbać o zachowanie standardowych właściwości czyszczonych powierzchni.


  Dzięki temu, że proponowane produkty dopasowane są do rodzaju zabrudzeń, ich skuteczność jest bardzo wysoka. Dodatkowo możemy dobrać odpowiednie detergenty do poszczególnych materiałów, z których usuwamy dane zanieczyszczenie. Zatem innego produktu użyjemy do czyszczenia powierzchni drewnianych, innego do tekstyliów, a jeszcze innego do metalu. Wszystko po to, aby zachować pierwotne właściwości oczyszczanego materiału nie tracąc jednak na skuteczności czyszczenia.

  Produkty KIEHL możemy podzielić na kilka kategorii w zależności od branży, w której je stosujemy, jak choćby w gastronomii, w przemyśle, czy tych dostosowanych na przykład do sprzątania sanitariatów. Płyny tego typu posiadają zarówno właściwości czyszczące jak i dezynfekujące, które usuwają bakterie i drobnoustroje, a dzięki temu zapobiegają ich namnażaniu.


  Chcąc zachować czyszczone powierzchnie i materiały w dobrym stanie należy używać preparatów konserwujących i zapobiegających zabrudzeniom. Dlatego też w ofercie znajdziemy również preparaty pielęgnacyjne i impregnacyjne. Produkty tego typu tworzą ochronną powłokę, która zabezpiecza przed wnikaniem i osadzaniem zabrudzeń w kamień, drewno czy też metal. Dzięki nim możemy ochronić wybrany materiał przed czynnikami zewnętrznymi.

  water-839590_640
  water-880462_640

  Wśród artykułów KIEHL mamy możliwość wyboru także środków uniwersalnych. Zaliczamy do nich płyny do mycia bieżącego, gruntowego i przemysłowego. Szeroka gama produktów do mycia bieżącego posiada bezpieczny poziom Ph, dzięki czemu można czyścić wiele rodzajów powierzchni. Natomiast do usuwania starych zabrudzeń, impregnatów i powłok zaleca się używać płynów do mycia gruntowego. Zazwyczaj są to produkty ogólnego zastosowania. W ofertach producentów tego tyou środków znajdują się także artykuły do mycia przemysłowego, które może odbywać się zarówno za pomocą ręcznych zestawów myjących jak i szorowarek automatycznych.


  Dużym zainteresowaniem cieszą się także preparaty do czyszczenia dywanów. Zaliczamy do nich m.in. specjalistyczne szampony oraz odplamiacze. Dzięki zastosowaniu tego typu produktów posiadany przez nas dywan nadaje się do użytku przez długi czas. Jednocześnie nic nie tracąc z pierwotnego wyglądu.