Dlaczego rolety antywłamaniowe są tak popularne?

 • Rolety zewnętrzne stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Wiele osób jednak zastanawia się, czy montowanie ich w domu rzeczywiście ma sens. Szczególnie jeżeli mieszkamy w stosunkowo bezpiecznej okolicy, montowanie rolet antywłamaniowych może się wydawać drogą ekstrawagancją. Warto jednak wiedzieć, że mają one więcej niż jedno zastosowanie.

  Rolety antywłamaniowe montowane w domu to coraz popularniejsze rozwiązanie. Sceptycy często zwracają uwagę na fakt, że same w sobie nie stanowią one szczególnie skutecznej zapory przed złodziejami.

  Oczywiście, aby spełniały one swoją podstawową rolę, rolety antywłamaniowe muszą być częścią szerszego systemu ochrony domu i posesji. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że mają one także szereg innych, przydatnych zastosowań.

  Ochrona przed utratą ciepła 

  Rolety antywłamaniowe zamontowane w domu mogą znacznie wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Okna są tym elementem domu, przez które ucieka najwięcej ciepła. Ze względu na panującą obecnie modę na dobrze oświetlone pomieszczenia, w których montuje się duże okna, zachowanie ciepła staje się coraz bardziej palącą kwestią, w której znaczną pomocą mogą okazać się rolety antywłamaniowe.

  Jakim cudem? Wszystko to wynika ze specyfiki ich budowy. Rolety zewnętrzne zostają stworzone z serii profili. Każda listwa tych profili wykonana jest z aluminium i wypełniona specjalną pianką, wtłaczaną tam pod ciśnieniem. Wszystko na raz tworzy doskonałą warstwę izolacyjną.

  Właściciele rolet zewnętrznych często zauważają wzrost temperatury w pomieszczeniach. Ma to wpływ na obniżenie rachunków za ogrzewanie, a co za tym idzie oszczędność znaczącej kwoty w skali roku.

  Świetna izolacja latem

  Pianka znajdująca się w listwach profili rolet antywłamaniowych to doskonała izolacja także latem. W przeciwieństwie do żaluzji i zwykłych rolet, które znajdują się w domu, rolety zewnętrzne nie dopuszczają do nasłonecznienia i nagrzania się okien.

  Dlatego ich zasłonięcie w trakcie największych upałów skutkuje świetną izolacją i zachowaniem w pomieszczeniach przyjemnego chłodu. Jest to tańsza i zdecydowanie prostsza w obsłudze alternatywa dla klimatyzacji oraz pewność, że nasze mieszkanie będzie doskonałą ucieczką od nieznośnych upałów.

  Bezpieczeństwo i oszczędność źródłem popularności rolet antywłamaniowych

  Kiedy zastanawiamy się nad wyborem rolet i bierzemy pod uwagę montaż tych zewnętrznych, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to rozwiązanie doskonałe nie tylko dla osób, które chcą zachować w domu jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  Warto jednak wspomnieć o tym, że rolety antywłamaniowe to także doskonała izolacja okien od warunków klimatycznych. Zimą stanowią one ochronę przed zimnem, a latem sprawiają, że wewnątrz naszego mieszkania jest chłodniej i przyjemniej.

  Wszystko przekłada się na sporą oszczędność środków. Jak widać, popularność rolet antywłamaniowych ma więcej niż jedno źródło. Fakt, że coraz częściej pojawiają się one w polskich domach, świadczy o tym, że zaczęliśmy doceniać wielofunkcyjność tego rozwiązania. 

  Leave a comment

  Required fields are marked *