Dlaczego warto mieć kartę kredytową? Poznaj 5 nieoczywistych korzyści

 • Dodatkowe środki bez formalności

  Coraz więcej osób posiada kartę debetową, która jest wydawana do rachunku bankowego i służy do wykonywania transakcji – zarówno bezgotówkowych, jak i gotówkowych. Oprócz karty debetowej istnieją jednak inne rodzaje kart płatniczych, które mogą usprawnić zarządzanie naszym budżetem. Jednym z możliwych rozwiązań jest karta kredytowa. Z jakimi korzyściami wiąże się jej posiadanie?


  Karta kredytowa to przede wszystkim możliwość korzystania ze środków banku bez zbędnych formalności. Z pieniędzy tych możemy swobodnie realizować transakcje na kwotę nieprzekraczającą wyznaczonego limitu. Dzięki karcie kredytowej nie musimy więc zaciągać dodatkowych pożyczek, lecz możemy szybko i bezproblemowo finalizować zakupy lub opłacać interesujące nas usługi. 

  Hands using computer and holding credit card
  money-256314_640

  Kredyt bez odsetek

  Nie każdy wie, że karta kredytowa pozwala na zaciągnięcie zobowiązania finansowego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli w określonym terminie (tzw. okres bez-odsetkowy) zwrócimy kredyt, bank nie naliczy odsetek.  Własna historia kredytowa

  Dzięki użytkowaniu karty kredytowej możemy stworzyć własną, pozytywną historię kredytową. Regularne wykorzystywanie środków z karty oraz terminowe ich spłacanie buduje naszą wiarygodność wobec banku, w którym np. staramy się o zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

  Zabezpieczenie przed kradzieżą

  Karta kredytowa to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również bezpieczne. Transakcje, które nie zostaną zrealizowane, możemy reklamować dzięki usłudze chargeback. Usługa ta jest także pomocna w przypadku kradzieży karty.


  Po złożeniu reklamacji w banku organizacja płatnicza weryfikuje zgłoszenie. Pozytywna decyzja skutkuje tym, że nie jesteśmy obciążeni koniecznością spłaty zobowiązań, które zaciągnął złodziej.

  wallet-2125548_640
  open-1309682_640

  Płatności za granicą

  Ponieważ karty kredytowe są obsługiwane w większości krajów świata, podczas wyjazdu za granicę ich posiadacz może swobodnie płacić za różne towary i usługi, w tym za rezerwację pokoju w hotelu, zakup biletu lotniczego czy wynajem pojazdu na czas pobytu.