Dlaczego współpraca z projektantem wnętrz się opłaca?

 • Usługi projektantów wnętrz coraz rzadziej postrzegane są jako wydumane i zbędne, czy jest to tylko wydatek czy może jednak opłacalna inwestycja?

  Remont czy urządzanie nowego lokum to ogrom decyzji do podjęcia, organizacja wielu większych i mniejszych spraw, konieczność rozeznania na rynku i poświęcenia dużej ilości czasu i sił.


  Z pewnością w trakcie całego procesu pojawią się też problemy, z którymi nie zawsze łatwo będzie sobie poradzić. Odpowiedzią na taką sytuację stają się usługi projektanta wnętrz – to oszczędność czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim gwarancja, że urządzana przestrzeń będzie odpowiadała na konkretne zapotrzebowanie i gust, ciesząc oko oraz zapewniając komfort codziennych aktywności.

  blueprints-894779_640
  xsteel-detailing-1491119_640

  Wiedza i doświadczenie

  Zatrudniając specjalistę, Klient dostaje do dyspozycji jego wiedzę merytoryczną, ale też praktyczne umiejętności. Projektanci wnętrz z każdą kolejną aranżacją uczą się nowych rozwiązań i coraz sprawniej przekładają potrzeby inwestora na konkretne pomysły aranżacyjne.


  W większych miastach, takich jak Poznań, nie ma problemu, by odnaleźć projektanta, który doskonale sprawdzi się jako organizator, dekorator i specjalista od najnowszych technologii i aktualnych trendów. Dobrego projektanta wnętrz cechuje szeroka wiedza, ale też wyobraźnia i umiejętność analizy potrzeb Klienta.


  Duże znaczenie ma też to, na ile dana osoba zna rynek – stale podlega on dynamicznym zmianom pod względem nowych technologii czy materiałów budowlanych, a co za tym idzie nie jest łatwo pozostać z jego możliwościami na bieżąco. Projektant musi potrafić ocenić wybierane materiały pod względem ich jakości, estetyki i trwałości, a także tego na ile odpowiadają konkretnemu zapotrzebowaniu i możliwościom Klienta.

  Nie tylko ładnie, ale też praktycznie

  Podstawową cechą aranżacji, na którą zwraca się uwagę, jest jej wygląd. Każdy ma określony gust i preferencje estetyczne, do których projektant musi dopasować całą aranżację.Doświadczony specjalista może osiągnąć praktycznie każdy oczekiwany efekt - przestronności, przytulności czy rozświetlenia.


  Ale przede wszystkim, inwestycja w pomoc projektanta pozwala uniknąć powszechnych błędów w urządzaniu wnętrz – braku funkcjonalnego podziału przestrzeni, niepraktycznych rozwiązań czy wrażenia chaosu wynikającego z nieodpowiedniego doboru i połączenia stylów i materiałów. Takie błędy skutkują ograniczoną wygodą korzystania z przestrzeni, ale też kosztownymi poprawkami.

  Projektant spójnie łączy różne produkty, dobiera kolory, oświetlenie, dba o ergonomię, komfort i przyjazność aranżacji, a efekt jego pracy będzie się zwracał w każdej chwili przebywania w profesjonalnie urządzonym pomieszczeniu.


  Skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz to sposób na uniknięcie licznych problemów, błędów i stresu. Bez takiego wsparcia urządzenie nawet jednego pokoju wymaga godzin przebywania w sklepach, szukania inspiracji i analiz.


  Tym samym taka współpraca tak naprawdę jest oszczędnością czasu i pieniędzy, a przede wszystkim inwestycją we własną wygodę i długotrwałą satysfakcję.

  building-plan-354233_640