Ebooki edukacyjne – przyszłość nauczania

 • e-book-1209040_640

  Tempo rozwoju naszej cywilizacji sprawia, że nieustannie musimy się uczyć. Jednak pracując kilka czy kilkanaście godzin dziennie, a potem wracając do obowiązków domowych, często nie mamy czasu na dodatkowe formy szkolenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zacząć poszerzać swoje horyzonty samemu - czytając ebooki edukacyjne czy słuchając audiobooków edukacyjnych.

  Dlaczego ebooki i audiobooki?

  Ebooki i audiobooki, mimo iż zostały wynalezione stosunkowo niedawno, zdążyły już zdobyć sympatię milionów ludzi na całym świecie – szczególnie w Europie Zachodniej i za oceanem. Dzięki nim już nikt nie musi tracić czasu jeżdżąc do biblioteki czy przesiadując w księgarni. Dzięki zaledwie paru kliknięciom możliwy jest zakup oraz przeczytanie elektronicznej książki. Co najlepsze już nie potrzebujemy czytnika ebooków jak to dawniej bywało, gdyż większość telefonów jakich obecnie używamy, posiada taka funkcję. Podobnie sprawa ma się z audiobookami, które są polecane ze względu na to, że możemy je odsłuchiwać, np. sprzątając dom. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

  Kiedy jesteśmy zapracowani i nie mamy czas na książki to właśnie ebooki będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Starajmy się wykorzystywać czas np. w autobusie czy tramwaju by choć na chwilę sięgnąć po wartościową lekturę. Kolejną zaletą ebooków i audiobooków jest ich cena. Są zazwyczaj o połowę tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

  W ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwijają się ebooki i audiobooki edukacyjne. Ludzie zwracają uwagę na to co czytają i oczekują, że przeczytana książka wniesie coś wartościowego o ich życia. I nie dotyczy to tylko rozwoju osobistego ale różnych zainteresowań oraz pasji. W Internecie w parę minut możemy zakupić ebooka edukacyjnego z dziedziny jaką tylko chcemy.

  e-book-1218398_640
  read-876536_640

  Jak uczyć się dzięki ebookom  i audiobookom edukacyjnym?

  W zależności od rodzaju zakupionego materiału do nauki, przygotowaliśmy kilka wskazówek jak dobrze wykorzystywać czas spędzony na czytaniu czy słuchaniu książki.

  Jeżeli jesteśmy posiadaczami ebooka edukacyjnego to możemy w trakcie czytania robić notatki - po prostu zakreślając odpowiedni fragment, który następnie zostanie skopiowany do notatnika. Nie ma sensu zaznaczać całej książki a jedynie hasła, do których w razie czego powrócimy. Szczególnie przydatne są ebooki edukacyjne do nauki języków obcych, gdyż niektóre programy obsługujące ebooki pozwalają na zakreślanie słów, których nie znamy i ich natychmiastowe tłumaczenie.

  Audiobooki edukacyjne to najlepsze rozwiązanie dla osób, które uczą się poprzez słuchanie lub które mają problem z wygospodarowaniem czasu na tradycyjną książkę. Słuchać audiobooka można przy różnych czynnościach domowych. Niestety nie ma tutaj możliwości robienia notatek poprzez zakreślenie. Jeżeli jakiś temat nas zainteresuje to możemy zapisać czas i hasło i wrócić, kiedy będziemy tego potrzebowali. Audiobooki edukacyjne świetnie sprawdzają się jeżeli kupujemy przewodnik po mieście czy atrakcji turystycznej - możemy je zwiedzać, jednocześnie słuchając lektora opowiadającego o tym miejscu.

  Ebooki edukacyjne i audiobooki edukacyjne są tanie, lekkie i świetnie potrafią zastąpić papierowe książki. Dzięki swojej zawartości możemy nie tylko lepiej poznać otaczający nas świat, ale i nauczyć się czegoś nowego.