Etransport

 • Etransport jest coraz bardziej powszechny

  Etransport jest zjawiskiem coraz bardziej rozwijanym i rozpowszechnianym, dzięki niesamowitym możliwościom jakie zapewnia. Począwszy od urządzeń GPS, które są dostępne już od bardzo dawna, etransport rozwija się w niesamowitym tempie.


  Dzisiaj drogą elektroniczną kupuje się nie tylko bilety na samolot, ale również autokar, czy pociąg, co w przypadku powolnych kolei państwowych, jest sporym zaskoczeniem. Hotel naturalnie zamawia się na booking.com, a maszeruje się z tabletem w ręku, w którym aplikacja map google prowadzi nas do celu.

  railway-62849_640
  bridge-1532382_640

  Rezerwacja noclegu

  Istnieją dziesiątki tysięcy stron oferujących wynajęcie hotelu. Jednak większość podróżnych korzysta z najpopularniejszego portalu na świecie booking.com z prostej przyczyny – właściciele hoteli na pewno ją znają, więc będą tam zamieszczać swoje oferty, a im więcej ofert, tym taniej.


  Czy opinie na booking.com są wiarygodne? Nie. Ale to i tak najlepsza strona i mimo mało wiarygodnych danych, jedyna nad którą warto się skupić.


  Również wymienione wcześniej portale fly4free i mleczne podróże, czy inne tego rodzaju, jak wakacyjni piraci, pozwalają znaleźć doskonały nocleg w rewelacyjnej cenie. Groupon natomiast zawiera sztuczne promocje i nie warto szukać tam noclegów.

  Gdzie kupić bilet

  Zależnie od tego, gdzie chcemy się wybrać, potrzebować będziemy biletu na samolot, autokar, lub pociąg. Jeżeli interesuje nas etransport samolotem, pewnie będziemy chcieli porównać oferty wielu linii lotniczych, ponieważ bilet u jednego przewoźnika może kosztować 2500 zł, a u innego 700 zł.


  Aby nie tracić zbyt wiele czasu szukając na stronach przewoźników, lepiej skorzystać wyszukiwarki lotów SkyScanner. Najlepsze oferty przejazdów autokarowych, mają dzisiaj PolskiBus i LuxExpress. Jeśli jednak interesują nas promocje, zarówno na autokar jak i samolot, czy nocleg, warto odwiedzić stronę fly4free, czy mleczne podróże, gdzie na bieżąco dodawane są oferty w niesamowicie niskich cenach.

  passenger-traffic-122999_640
  drive-863123_640

  Jak działa GPS

  Global Positioning System to sieć około 30 satelit w orbicie okołoziemskiej na wysokości dwudziestu tysięcy kilometrów. Gdziekolwiek znajduje się człowiek, jest w zasięgu co najmniej jednej satelity w każdym czasie.


  Każda satelita wysyła informacje o swojej pozycji i aktualnym czasie w regularnych odstępach. Sygnały te podróżują z prędkością światła i są odbierane przez odbiorniki GPS użytkowników.


  Urządzenia, z których użytkownicy korzystają, obliczają jak daleko są od siebie satelity, na podstawie czasu, w którym dotarł sygnał. GPS znając swoją odległość od trzech satelit, potrafi dokładnie wskazać punkt, w którym się znajduje.