Ferie 2019 – spędź je w rodzinnym gronie

 • Pomysł na ferie 2019

  Ferie to wyczekiwana przez uczniów dwutygodniowa przerwa od szkolnej rutyny, obowiązków, zadań domowych, klasówek... Większość rodziców stara się wziąć w tym okresie choć kilka dni wolnego, by móc spędzić czas z dziećmi. Jak zagospodarować zimowy urlop?


  Spokojnie, narty to nie jedyna opcja i nie o nich będzie tu mowa! Aby aktywnie wypocząć i świetnie się bawić wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko od miasta. Zaledwie 31 kilometrów od Warszawy znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, czyli największy akwen wodny w pobliżu stolicy. Przekonajcie się co oferuje nam to niezwykłe miejsce zimą - nie będziecie rozczarowani! Być może to najlepszy pomysł na ferie 2019.

  personal-1212215_1280
  spacer-3233192_640 4

  Nie musisz jechać w góry, sprawdź lokalne oferty!

  Nie dajcie sobie wmówić, że jazda na nartach, czy snowboardzie to jedyny słuszny sposób spędzania ferii! Przyporządkowywanie morza i jezior do lata, a gór do zimy również jest nieuzasadnione. Warto wyjść z tych konwencjonalnych ram i sprawdzić, co zimową porą mają nam do zaoferowania te mniej oczywiste destynacje.


  Nie trzeba szukać daleko! Warto sprawdzić lokalną infrastrukturę turystyczną i pamiętać, że tym, co najcenniejsze w każdym urlopie, jest możliwość... spędzenia go razem, w rodzinnym gronie! 

  Odkryj uroki Zalewu Zegrzyńskiego zimą!

  Jezioro Zegrzyńskie powstało w latach 60. XX wieku, a jego powierzchnia to ponad 3 tysiące hektarów. Wokół Zalewu Zegrzyńskiego znajduje się kilkanaście miejscowości, które oferują rozmaite atrakcje turystom przybywających tutaj przede wszystkim z Warszawy (choć nie tylko, oczywiście!).


  Najchętniej odwiedzaną wsią jest Zegrze (to od niego Zalew wziął swoją nazwę). Pięknie zagospodarowane okolice Zalewu Zegrzyńskiego, ze ścieżkami spacerowymi i rowerowymi, zachęcają do spacerów o każdej porze roku. Zimą można tu lepić bałwany, rzucać się śnieżkami i jeździć na łyżwach... Co jeszcze? 

  winter-3203882_640
  water-3114622_1280 2

  Oryginalne sporty zimowe

  Wystarczy porządny mróz, by Zalew Zegrzyński skuł lód - to otwiera całe spektrum możliwości na wykorzystanie powierzchni jeziora do uprawiania alternatywnych form żeglarstwa. Uprawianie żeglarstwa lodowego nie wymaga posiadania patentu, ale ze względów bezpieczeństwa powinno odbywać się pod opieką profesjonalistów. Jakie aktywności warto wciąż pod uwagę?


  • bojery (nazywane również ślizgami lodowymi) - bojery są podobne do żaglówek i wyposażone w żagiel lub skrzydło, napędzone są siłą wiatru i po zamarzniętym jeziorze poruszają się na płozach, przy dobrych wiatrach (dosłownie i w przenośni) bojery mogą się rozpędzić do ponad 150 km na godzinę;
  • iceboarding - iceboardy przypominają deski do windsurfingu, są wyposażone w żagiel i oparte na płozach, iceboardy, podobnie jak deski windsurfingowe, napędzane są wiatrem;
  • snowkiting - to z kolei zimowa odmiana kitesurfingu, snowkiting można uprawiać na dużej, otwartej przestrzeni, pokrytej śniegiem lub lodem (tutaj Zalew Zegrzyński wpisuje się idealnie), siłą napędową snowkitera jest latawiec pociągowy (steruje się nim za pomocą drążka sterowniczego lub manetki), a w osoba uprawiająca sport na nogach może mieć narty lub snowboard.

  Inne atrakcje

  Ponadto w okolicy Zalewu Zegrzyńskiego znajdują się liczne stajnie i stadniny, które oferują turystom urlop w siodle. Jazda konna w zimowej aurze to niesamowite przeżycie, zarówno dla amatorów, jak i i tych, którym zdarzało się już siedzieć na koniu. Możemy również odwiedzić okoliczne miejscowości i sprawdzić ich oferty na ferie zimowe.


  W Legionowie funkcjonuje świetna Miejska Pływalnia oraz zadaszone Miejskie Lodowisko, a także robiące wrażenie na dużych i małych Laserowe Centrum Rozrywki Legionowo. Z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim możemy zwiedzić Twierdzę Modlin. A wszyscy, którzy do Zegrza przyjadą z innych niż Warszawa miejscowości - mogą zaplanować zwiedzanie stolicy! 

  winter-3154031_640
  child-1058286_1280 2

  Poznaj ofertę Hotelu 500 w Zegrzu

  Chcecie wyjechać się z Warszawy na kilka dni i spędzić aktywnie czas w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego? Hotel 500 w Zegrzu jest doskonale zlokalizowany, nowoczesny, komfortowy i dysponujący aż 128 pokojami. Obiekt usytuowany jest nad brzegiem jeziora, więc od większości okolicznych atrakcji dzieli gości zaledwie kilka kroków. 


  Ferie zimowe w Hotelu 500 to również doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, które korzystając z kilku dni urlopu, chcą... zwiedzić Warszawę. Dzięki specjalnej ofercie na ferie zimowe 2019 będzie można nie tylko skorzystać z bogatej oferty hotelu, wygodnie się wyspać i smacznie zjeść, ale również zaplanować odwiedzenie stolicy i poznanie najciekawszych punktów na jej mapie. Goście Hotelu mogą liczyć na wszelką pomoc w zaplanowaniu wolnego czasu i dokonaniu niezbędnych atrakcji, m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, czy w Centrum Naukowym Kopernik.