Ferie zimowe w mieście – co robić z dzieckiem?

 • Czas ferii

  Zima to czas ferii, który nie zawsze udaje się spędzić poza miastem. Według statystyki jedynie kilka procent dzieci wyjeżdża z miejsca zamieszkania na ferie zimowe.


  Co zrobić, by nasza pociecha nie nudziła się podczas ferii zimowych w domu i miała więcej zabaw oraz atrakcji, niż na co dzień? Jest na to całkiem sporo sposobów!

  run-1829445_640 3
  snow-1217124_640

  Półkolonie i zajęcia dodatkowe, czyli zima w mieście

  Większość dużych miast w Polsce może pochwalić się bardzo bogatą ofertą zimowych półkolonii i zajęć dodatkowych w czasie przerwy zimowej w nauce. Ceny takich zajęć zazwyczaj nie są wysokie, gdyż wiele akcji tego typu jest dofinansowanych z budżetu miejskiego. Ciekawą ofertę zajęć oferują domy kultury, teatry, fundacje, szkoły tańca, sztuk walki itp.


  Zajęcia w formie półkolonii to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy ferie dzieci nie pokrywają się z terminami urlopu rodziców. Ponadto, dzięki udziałowi w feryjnych zajęciach, dziecko może odkryć w sobie nowe pasje, które będzie kontynuowało w roku szkolnym.

  Wspólna zimowa aktywność na powietrzu

  Jeżeli chcemy wynagrodzić naszym dzieciom brak zimowej wyjazdu to lodowisko, wypad na sanki za miasto, czy wspólne spacery w parku są obowiązkowymi punktami programu. Możemy zorganizować zimową olimpiadę, biegi z przeszkodami (oczywiście dostosowanymi do możliwości naszej pociechy), wspólną wojnę na śnieżki, a nawet spacer po lesie na nartach biegowych.


  Nie zapomnijmy również o śnieżnych budowlach oraz obowiązkowym lepieniu bałwana! Ruch to zdrowie, zwłaszcza zimą. Dzięki niemu hartujemy odporność naszego dziecka, a także my dorośli, dzięki wspólnej zabawie, zyskujemy więcej energii, której inaczej może nam brakować zimą. Jeśli pogoda nie sprzyja aktywności na powietrzu, możemy ją zastąpić wspólnym wyjściem na basen, kręgle, zajęcia taneczne albo na ściankę wspinaczkową.

  playground-3357701_640 2
  sled-626832_640

  Zaproś kolegów lub kuzynów swojego dziecka na weekend

  Dzieciaki uwielbiają zapraszać przyjaciół na noc. Jest to atrakcją zarówno dla zapraszających, jak i zapraszanych. Wspólne pogaduchy w łóżku, oglądanie filmów w pidżamie, bitwy na poduszki – zaproponujmy takie rozwiązanie znajomym rodzicom. Może w kolejny weekend oni będą mogli zaprosić naszego milusińskiego do siebie?


  Dzieci nie potrzebują specjalnych wygód, nie przeszkadza im nawet spanie na podłodze czy w jednym łóżku. Spróbujmy zorganizować taki weekend u siebie. Zorganizujmy późno wieczorny seans filmowy z domowym popcornem i innymi przekąskami. Gwarantujemy, że dziecko będzie przeszczęśliwe!

  Co zrobić, jeśli nie mamy tyle czasu, by zająć się naszym dzieckiem w czasie ferii?

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zatrudnić profesjonalną nianię. Dobra opiekunka, zaangażowana w swoją pracę, świetnie zorganizuje dziecku czas, zarówno ten spędzony na powietrzu przy sprzyjającej pogodzie, jak i ten spędzony w domu.


  Poszukując odpowiedniej osoby, warto zajrzeć na portal niania.pl, na którym znajdziemy ogłoszenia osób zajmujących się profesjonalną opieką nad dziećmi. Jeśli potrzebna jest opiekunka do dziecka w Łodzi, wystarczy, że znajdziemy nazwę naszego miasta na dole strony głównej i od razu zostaniemy przeniesieni do listy opiekunek mogących podjąć pracę w tej okolicy.

  kids-3675108_640