Gadżety dla fotografa – co warto kupić?

 • Lubisz robić zdjęcia? A może chcesz sprawić prezent znajomemu fotografowi? Jeśli tak, zainteresuj się gadżetami, które powinien posiadać każdy szanujący się miłośnik fotografii. Oto kilka propozycji. Czytaj dalej!

  Aparat natychmiastowy

  Nie da się ukryć, że najbardziej popularna jest obecnie fotografia cyfrowa. Ciągły rozwój technologii sprawił, że aparaty zaczęły oferować coraz większe możliwości, jednocześnie zmniejszając swoje wymiary – stąd tak zaawansowane możliwości fotograficzne naszych telefonów. Kiedyś do zrobienia zdjęcia niezbędna była podstawowa wiedza o obsłudze aparatu albo Polaroid. Choć z czasem urządzenia do fotografii natychmiastowej odeszły w niepamięć i stały się jedynie ciekawostką, dziś wracają do łask i ponownie zyskują na popularności. Wszystko za sprawą mody na „vintage”, która trwa nieprzerwanie od kilku lat.


  Zabawa jest prosta – potrzebujemy aparat i odpowiednią kliszę, dlatego należy sprawdzić akcesoria do aparatów natychmiastowych, które warto kupić. Kiedy posiadamy wszystkie niezbędne rzeczy, wystarczy nacisnąć spust migawki i gotowe. Z aparatu wysunie się czarne zdjęcie, na którym po chwili pojawi się nasz obrazek. Jest to bardzo proste ponieważ urządzenie posiada tylko niezbędne opcje, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Większość rzeczy zrobi za nas sprzęt. My musimy zadbać jedynie o odpowiedni kadr.

  gadzetydlafotografa2
  gadzetydlafotografa2 (1)

  Kubek w kształcie obiektywu

  Po całej nocy obrabiania zdjęć musisz jechać na poranną sesję. Nie masz mocy, ale nie możesz tego przełożyć – to musi się skończyć kawą, która najlepiej smakuje wtedy, gdy zrobisz ją w specjalnym naczyniu. Mowa oczywiście o kubku w kształcie obiektywu. Świetnie sprawdzi się jako prezent i zadowoli każdego, kto ma do czynienia z fotografią.


  Na rynku znajdziesz kilka wersji kubka – od prostych, zrobionych z porcelany, po kubki termiczne do złudzenia przypominające prawdziwy obiektyw. Pierwszy sprawdzi się w domu lub biurze. Zrobisz w nim kawę i herbatę, po czym wrócisz do pracy lub usiądziesz ze znajomymi. Drugi sprawdzi się w terenie – kiedy nie ma czasu na wypicie kawy i wszystko musisz robić w biegu.

  Obiektywy do smartfona

  Niezależnie od tego, czy zajmujesz się fotografią, czy jest Ci to zupełnie obce – masz przy sobie aparat. Mowa oczywiście o smartfonie. Tym sposobem ustaliliśmy, że każdy jest fotografem, dlatego każdy powinien mieć obiektywy, które rozszerzą możliwości jego telefonu.


  W zależności od wybranego zestawu, najczęściej spotykane są połączenia soczewek macro i szerokiego kąta. Pierwsza służy do robienia zdjęć z bliska. Dzięki temu złapiesz ostrość nawet na najmniejszym obiekcie, np. mrówce. Druga pozwala na fotografowanie szerokiego kadru. Przy jego pomocy zrobisz zdjęcie większej ilości osób lub sfotografujesz duży obiekt, bez konieczności oddalania się od niego.

  Mocowanie za pomocą klipsa sprawia, że soczewki pasują do niemal każdego aparatu, więc ryzyko zakupu złego zestawu jest niewielkie.

  gadzetydlafotografa5
  shoes-3937899_1280 2

  Skarpety w aparaty

  Każdy z nas kupił komuś skarpetki w prezencie. Jest to pierwszy wybór wśród wszystkich niezdecydowanych, dlatego jeśli postanowisz sięgnąć po najbardziej oczywisty prezent świata, niech będzie on ciekawie zaprojektowany.


  Skarpety w aparaty są ciekawym dodatkiem i świetnie nawiązują do hobby lub wykonywanego zawodu.