Jak zarabiać na youtube

 • film-589491_640

  Wiele osób wie jak zarabiać na youtube wykorzystując do tego wbudowane mechanizmy, tj. zarabiają bezpośrednio poprzez youtube (a ściślej mówiąc przez google) pozwalając odtwarzać reklamy przed swoimi filmami.

  Są też tacy, którzy zdobyli tak wielką popularność, że firmy zwracają się do nich bezpośrednio. Pojawił się jednak całkiem nowy sposób zarabiania na swoim kanale.

  Portal Whitepress, który zajmuje się marketingiem internetowym od wielu lat, rozszerzył swoją działalność o tzw. influencerów.


  Influencer to osoba, która posiada minimum 1000 subskrybentów, zarejestruje się na portalu Whitepress i stworzy ofertę. W skrócie działa to tak, że firmy zgłaszają się do youtuberów poprzez pośrednika, którym jest platforma Whitepress. 

  Idea portalu Whitepress, jak zarabiać na youtube, jest bardzo przejrzysta. Nawet jeśli portal nie jest najprostszy do opanowania, można się z nim oswoić. To co ważne, to że jest to zaufana platforma z wieloletnim doświadczeniem, z którą współpracują największe Polskie marki.


  Na początku youtuber powinien założyć konto na portalu Whitepress. To najprostsza czynność, oczywista dla każdego youtubera.


  Następnie należy utworzyć ofertę, która zawiera opis słowny, określenie czego dotyczy oferta (recenzja, lokowanie produktu itp.), cenę za usługę. Na końcu możesz dodać swoje portfolio i gotowe.

  hands-1167622_640
  youtube-1158693_640

  Teraz pozostaje już tylko czekać na firmy, które potrzebują Twoich usług. Twoi klienci będą przeglądać oferty różnych youtuberów i będą dokonywać decyzji, która oferta najbardziej im odpowiada.


  Firmy dokonywać będą decyzji na podstawie stosunku jakości do ceny, tzn. ile subskrybentów ma youtuber, jakie dokładnie usługi wchodzą w zakres oferty i jaki jest koszt w stosunku do korzyści jakie osiągnie.