Jak zwrócić paczkę kupioną na Allegro?

 • Produkt zamówiony na Allegro nie spełnił Twoich oczekiwań? Opis z aukcji nie pokrywa się z jego rzeczywistym wyglądem? A może rozmiar czy wymiar produktu okazał się niewłaściwy? W każdym z tych przypadków masz prawo do zwrotu. Wybierając opcję dostawy Allegro InPost, przy odsyłaniu kupionego towaru nie ponosi się dodatkowych kosztów.

  Zwrot na Allegro z przesyłką InPost

  Dlaczego opłaca się kupować produkty na Allegro z dostawą InPost? Oprócz konkurencyjnych cen zaletą tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z bezpłatnego zwrotu towaru. Dzięki temu w razie ewentualnych problemów z produktem użytkownik nie musi dopłacać za jego odesłanie. Pamiętaj jednak, że z opcji darmowego zwrotu mogą skorzystać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Allegro oraz kupujący, którzy opłacają swoje zamówienie przez Allegro Finanse. Kolejną zaletą zwrotów z InPost jest opcja pozostawienia zwracanego towaru w Paczkomacie. Takich urządzeń jest w Polsce już ponad 4800, a co najważniejsze, maszyny działają przez całą dobę. Zwracaną paczkę możesz więc odesłać w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

  Gdzie zwrócić paczkę z Allegro?

  Zwrot Allegro w przypadku wyboru opcji Allegro Kurier24 InPost, miniKurier24 InPost lub Allegro Paczkomaty24/7 InPost, może być realizowany poprzez Paczkomat lub najbliższy Punkt Obsługi Klienta. To, gdzie odeślesz przesyłkę, zależy głównie od jej wielkości. Jeśli chcesz zwrócić paczkę w Paczkomacie, jej waga nie może przekraczać 25 kg. Ważne są także wymiary przesyłki. Do Paczkomatu zmieści się paczka w trzech akceptowanych przez InPost wymiarach: A (8 x 38 x 64 cm), B (19 x 38 x 64 cm) oraz C (41 x 38 x 64 cm). Przesyłka z Allegro powyżej tych rozmiarów powinna być zwrócona w Punkcie Obsługi Klienta.

  Jak zwrócić paczkę na Allegro?

  Procedura zwrotu paczki z Allegro jest bardzo prosta. Aby odesłać przesyłkę, poinformuj sprzedającego o planowanym zwrocie, a później:

  1. Zaloguj się do swojego konta na Allegro. Z zakładki „Kupione”, wybierz aukcję z przedmiotem, który chcesz zwrócić.
  2. W szczegółach zamówienia kliknij przycisk „Zwróć część lub całość zakupu”. Następnie wypełnij formularz i wybierz opcję „Zgłoś zwrot sprzedającemu”.
  3. Zwrot realizuj poprzez wysyłkę Allegro InPost, co pozwala na wygenerowanie specjalnego kodu. Otrzymasz go również w wiadomości SMS.
  4. Przygotuj paczkę do odesłania. Nie ma potrzeby podawania adresu zwrotu, do wysłania przesyłki wystarczy otrzymany kod.

  Jeśli rozmiar i waga przesyłki na to pozwalają, zwróć paczkę z pomocą Paczkomatu w trzech prostych krokach:

  1. Otrzymany kod zwrotu przyklej na przesyłce.
  2. Na ekranie monitora wybranego Paczkomatu kliknij „Nadam paczkę” oraz opcję „Mam specjalny kod”.
  3. Odpowiednia skrytka zostanie otwarta. Włóż do niej paczkę i zamknij schowek.

  Do kiedy można zwrócić paczkę z Allegro?

  Od momentu, kiedy odbierzesz paczkę kupioną na Allegro, masz dokładnie 14 dni na to, aby wcisnąć przycisk „Zwrot”, który znajdziesz w szczegółach zamówienia. Jeśli podejmiesz ten krok i rozpoczniesz całą procedurę, zyskujesz kolejne 14 dni na odesłanie przesyłki sprzedającemu. Więcej informacji i szczegółowe odpowiedzi na pytania związane ze zwrotem paczki z Allegro można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta InPost.

  Leave a comment

  Required fields are marked *