mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Jakie zabawki do samochodu dla dziecka wybrać, by podróż była przyjemna?

Jakie zabawki do samochodu dla dziecka wybrać, by podróż była przyjemna?

Podróż z dzieckiem to często prawdziwe wyzwanie. Nie musi jednak tak być. Wystarczy maluchowi zapewnić dobrą zabawę w samochodzie, by początek wakacji był naprawdę przyjemny. Jakie zabawki do samochodu warto wybrać dla dziecka?

Znikopis – wszystkie dzieci lubią rysować

Zabieranie do samochodu czystych kartek, mazaków czy kredek może okazać się kłopotliwe. Dziecku nie będzie również łatwo malować, gdy kartki będą leżały na kolanach malucha, a kredki będą nieustannie spadały pod fotele.

Dużo wygodniejszą zabawką jest znikopis, który zapewni wiele atrakcji każdemu dziecku. Droga, w czasie której wiele się zmienia, jest dla dziecka świetną inspiracją. Można bawić się w rysowanie tego co zobaczymy po drodze czy rysowanie obrazków, które kontrastują z rzeczywistością.

Ze starszymi dziećmi można pograć w rebusy, „szubienicę” czy rozwiązywać krzyżówki. Dzięki temu czas zleci szybko i przyjemnie.

Audiobooki – bajka jest dobra na wszystko

Wybierając zabawki do samochodu nie można zapomnieć o audiobookach, które uprzyjemnia czas dziecku, które odczuwa już zmęczenie długą podróżą.

Słuchanie bajek jest świetnym sposobem na uśpienie malucha. Po kilku chwilach snu nasze dziecko poczuje się lepiej. Przestanie być zmęczone i marudne.

Na podróż świetne będą również audiobooki z piosenkami czy wierszami, które można wspólnie śpiewać. Dobra zabawa gwarantowana.

Książki – czas na czytanie

Wybierając zabawki do samochodu dla dziecka warto pamiętać o książkach, które zawsze na dłużej zajmują dzieci. Nawet dla starszych dzieci książki do czytania mogą okazać się kłopotliwe. Jazda samochodem nie ułatwia dziecku czytania.

Wybierając książki warto skoncentrować się na tych, które mają interesujące obrazki lub fotografie. Warto również wybierać książki, w których druk jest duży. Sprawdzą się na pewno książki z quizami, zadaniami czy naklejkami. Dziecko przez dłuższy czas będzie miało zajęcie.

Panel z kierownicą

Wybierając zabawki do samochodu warto pamiętać, że dzieci uwielbiają robić to, co dorośli. Panel z kierownicą pozwoli naszemu maluchowi naśladować kierowcę.

Panele z kierownicą często mają regulowaną głośność warto zwrócić na to uwagę, gdyż głośne urządzenie po pewnym czasie może zacząć przeszkadzać kierowcy. Warto również wybrać panel, który wydaje dźwięki tak, by dziecko mogło bawić się w ich naśladowanie. Jest to kolejna atrakcja, która na pewno na dłużej zajmie dziecko.

Układanki magnetyczne

Układanki to kolejna z zabawek, która daje dzieciom wiele radości. Układanki magnetyczne są nie tylko interesujące, ale również bardzo praktyczne. Dziecku nie będą spadały elementy układanki, co pozwoli bawić się mu bez przeszkód.

Warto również poszukać gier magnetycznych, które zawsze sprawdzają się w czasie wakacyjnych wojaży. Domino, warcaby czy szachy to propozycje, które zainteresują wiele dzieci. I nie tylko.

Podróż z dzieckiem wcale nie musi być trudna. Znając dobrze swoje dziecko można wybrać wiele interesujących zabawek do samochodu, które uprzyjemnią maluchowi długą drogę. Dzięki temu dziecko nie będzie znudzone, a rodzice zmęczeni. Podróż wakacyjna będzie miłym wspomnieniem.

Udostępnij