Jesień to wyzwanie dla naszych mieszkań!

 • Wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach to jeden z podstawowych problemów początku sezonu grzewczego. Nie otwieranie okien, wyższa temperatura w mieszkaniu, źle działająca wentylacja może być przyczyną powstania problemu odprowadzenia wilgoci z budynku. Zbyt duża wilgotność w domu to raj dla grzybów i pleśni. Stąd z kolei blisko do wytwarzania się związków, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie – mogą być przyczyną astmy, chorób skóry czy nawet problemów onkologicznych. Szacuje się, że w jesiennej porze w naszych mieszkaniach spędzamy aż 80 procent wolnego czasu.

  Wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach to jeden z podstawowych problemów początku sezonu grzewczego. Nie otwieranie okien, wyższa temperatura w mieszkaniu, źle działająca wentylacja może być przyczyną powstania problemu odprowadzenia wilgoci z budynku. Zbyt duża wilgotność w domu to raj dla grzybów i pleśni. Stąd z kolei blisko do wytwarzania się związków, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie – mogą być przyczyną astmy, chorób skóry czy nawet problemów onkologicznych. Szacuje się, że w jesiennej porze w naszych mieszkaniach spędzamy aż 80 procent wolnego czasu. 

  Jak łatwo sprawdzić czy mamy problem z wilgocią w mieszkaniu? Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim zaparowane okna, problemy ze schnięciem podłóg, ręczników czy świeżego prania. Utrzymujący się zapach stęchlizny i plamy pojawiające się na ścianie czy suficie to pierwsze sygnały, że niestety problem nas dotyczy.

  Jeśli chcemy kompleksowo  poradzić sobie z problemem wilgoci w pomieszczeniach warto skierować się do specjalisty z tej dziedziny. Wykona on szczegółowe pomiary wilgotności ścian, posadzek i elementów drewnianych. Co ważne – specjalistyczne przyrządy określą stan i stopień zawilgocenia elementów konstrukcyjnych.

  Z usługi pomiarów wilgotności przed procesem osuszania pomieszczeń korzystają często klienci, którzy planują remont lub zakup domu / mieszkania z rynku wtórnego. Przyznaję, że okres jesienny to czas największej ilości zapytań. Problem w Polsce jest dość poważny – na brak zleceń nie możemy narzekać”

  Mówi Łukasz Anuszczyk – właściciel firmy Osuszanie Na Zawołanie z Łodzi. 

  Jeśli już mamy pewność co do problemu zawilgocenia naszego mieszkania – co dalej?
  Tu znów z pomocą przychodzi firma Pana Łukasza. Osuszanie na zawołanie realizuje zlecenia za pomocą czterech efektywnych metod pozbywania się wilgoci.

  Osuszanie budynków przez nagrzewanie.

  Osuszanie przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Nagrzewnice umieszcza się w zawilgoconych pomieszczeniach. Po umieszczeniu powietrze ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności. 

  „Jest to bardzo wydajna metoda osuszania budynków z jednym warunkiem. W pomieszczeniach musi być zachowana dobra wentylacja” – zaznacza Pan Łukasz.

  Osuszanie Adsorpcyjne budynku.

  Polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych poprzez przepływające suche powietrze. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia ze środkiem absorbującym wodę. Przez urządzenie przepuszcza się wilgotne powietrze z pomieszczenia. Następnie powietrze jest podgrzewane, a na koniec powraca do pomieszczenia, aby po raz kolejny nasycić się wilgocią. Zebraną w ten sposób wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Cały proces powtarza się aż do całkowitego osuszenia budynku.

  Osuszanie Kondensacyjne budynku.

  Osuszanie kondensacyjne przegród budowlanych polega na osuszaniu powietrza po przez skroplenie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. W wyniku tego procesu obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje. Proces technologiczny polega na zasysaniu powietrza przez wentylator i przesyłane na ochładzający parownik, tu odbywa się kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 5° do +35°C,  optymalną temperaturą jest 25°C.

  Osuszanie podposadzkowe budynku.

  Jeżeli w budynku występują warstwy izolacyjne – styropian, wełna mineralna, keramzyt -osuszanie wyżej wymienionymi metodami nie osuszy zalanej warstwy izolacji. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego osuszania warstw izolacyjnych – osuszanie podposadzkowe.

  „To dla nas z reguły największe wyzwanie wymagające wiedzy, doświadczenia i nadzwyczajnej cierpliwości. Często przyjeżdżamy na zgłoszenia, w których poprzednie firmy narobiły więcej szkód niż pożytku. Naszym celem jest specjalistyczny monitoring, który ustali jednoznaczną przyczynę wysokiego zawilgocenia w pomieszczeniach Klienta. Dzięki temu udaje się zaproponować rozwiązania, które zlikwiduję problem skutecznie i trwale.” – dodaje Pan Łukasz.

  Usuniecie zawilgocenia naszego domu to kwestia która poprawi zarówno nasz komfort mieszkania, jak i może mieć wpływ na nasze zdrowie. Kierując się do wyspecjalizowanych firm mamy pewność, że przyczyny wilgoci w mieszkaniu pozbędziemy się skutecznie i trwale.

  Leave a comment

  Required fields are marked *