Jesień to wyzwanie dla naszych mieszkań!

 • Wilgoć a nasze zdrowie

  Wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach to jeden z podstawowych problemów początku sezonu grzewczego. Nie otwieranie okien, wyższa temperatura w mieszkaniu, źle działająca wentylacja może być przyczyną powstania problemu odprowadzenia wilgoci z budynku.


  Zbyt duża wilgotność w domu to raj dla grzybów i pleśni. Stąd z kolei blisko do wytwarzania się związków, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie – mogą być przyczyną astmy, chorób skóry czy nawet problemów onkologicznych. Szacuje się, że w jesiennej porze w naszych mieszkaniach spędzamy aż 80 procent wolnego czasu.

  5-1024x512
  relaxing-1979674_1280

  Sprawdzanie poziomu wilgoci

  Jak łatwo sprawdzić czy mamy problem z wilgocią w mieszkaniu? Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim zaparowane okna, problemy ze schnięciem podłóg, ręczników czy świeżego prania. Utrzymujący się zapach stęchlizny i plamy pojawiające się na ścianie czy suficie to pierwsze sygnały, że niestety problem nas dotyczy.


  Jeśli chcemy kompleksowo  poradzić sobie z problemem wilgoci w pomieszczeniach warto skierować się do specjalisty z tej dziedziny. Wykona on szczegółowe pomiary wilgotności ścian, posadzek i elementów drewnianych. Co ważne - specjalistyczne przyrządy określą stan i stopień zawilgocenia elementów konstrukcyjnych.

  Usługa pomiaru wilgotności

  Z usługi pomiarów wilgotności przed procesem osuszania pomieszczeń korzystają często klienci, którzy planują remont lub zakup domu / mieszkania z rynku wtórnego. Przyznaję, że okres jesienny to czas największej ilości zapytań. Problem w Polsce jest dość poważny – na brak zleceń nie możemy narzekać"

  Mówi Łukasz Anuszczyk - właściciel firmy Osuszanie Na Zawołanie z Łodzi. 

  Jeśli już mamy pewność co do problemu zawilgocenia naszego mieszkania - co dalej?
  Tu znów z pomocą przychodzi firma Pana Łukasza. Osuszanie na zawołanie realizuje zlecenia za pomocą czterech efektywnych metod pozbywania się wilgoci.

  pots-716579_1280
  cat-1903024_1280

  Osuszanie budynków przez nagrzewanie.

  Osuszanie przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Nagrzewnice umieszcza się w zawilgoconych pomieszczeniach. Po umieszczeniu powietrze ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności.


  „Jest to bardzo wydajna metoda osuszania budynków z jednym warunkiem. W pomieszczeniach musi być zachowana dobra wentylacja" - zaznacza Pan Łukasz.

  Osuszanie Adsorpcyjne budynku.

  Polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych poprzez przepływające suche powietrze. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia ze środkiem absorbującym wodę. Przez urządzenie przepuszcza się wilgotne powietrze z pomieszczenia.


  Następnie powietrze jest podgrzewane, a na koniec powraca do pomieszczenia, aby po raz kolejny nasycić się wilgocią. Zebraną w ten sposób wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Cały proces powtarza się aż do całkowitego osuszenia budynku.

  living-room-1476062_1280
  kitchen-2165756_1280

  Osuszanie Kondensacyjne budynku.

  Osuszanie kondensacyjne przegród budowlanych polega na osuszaniu powietrza po przez skroplenie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. W wyniku tego procesu obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje.


  Proces technologiczny polega na zasysaniu powietrza przez wentylator i przesyłane na ochładzający parownik, tu odbywa się kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 5° do +35°C,  optymalną temperaturą jest 25°C.

  Osuszanie podposadzkowe budynku.

  Jeżeli w budynku występują warstwy izolacyjne – styropian, wełna mineralna, keramzyt -osuszanie wyżej wymienionymi metodami nie osuszy zalanej warstwy izolacji. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego osuszania warstw izolacyjnych – osuszanie podposadzkowe.


  „To dla nas z reguły największe wyzwanie wymagające wiedzy, doświadczenia i nadzwyczajnej cierpliwości. Często przyjeżdżamy na zgłoszenia, w których poprzednie firmy narobiły więcej szkód niż pożytku. Naszym celem jest specjalistyczny monitoring, który ustali jednoznaczną przyczynę wysokiego zawilgocenia w pomieszczeniach Klienta. Dzięki temu udaje się zaproponować rozwiązania, które zlikwiduję problem skutecznie i trwale." - dodaje Pan Łukasz.


  Usuniecie zawilgocenia naszego domu to kwestia która poprawi zarówno nasz komfort mieszkania, jak i może mieć wpływ na nasze zdrowie. Kierując się do wyspecjalizowanych firm mamy pewność, że przyczyny wilgoci w mieszkaniu pozbędziemy się skutecznie i trwale.

  living-room-2732939_1280