Moje Łódzkie kalendarium – dołącz do rywalizacji

 • kalendarium

  Zdobywaj wiedzę o Łodzi dzięki kalendarium na Memrise

  Memrise to aplikacja mobilna, opisana w artykule "Memrise sposób na języki obce przez zabawę", która pozwala na dołączenie do kursu - "Moje Łódzkie kalendarium", w którym każdy uczestnik automatycznie dołączony jest do rankingu użytkowników i może zdobywać wiedzę o Łodzi, a przy tym otrzymywać punkty za aktywność i walczyć o pierwsze miejsce w rywalizacji.


  Dołącz do rywalizacji tutaj

  Zakres wiedzy w kalendarium

  Wydarzenia zawarte w kursie pochodzą ze strony wikipedii i są to krótkie wzmianki o tym, co miało miejsce w historii Łodzi i rok, w którym wydarzenie miało miejsce. Pierwszy fakt historyczny pochodzi z 1242 roku i jest nim "Pierwsza wzmianka źródłowa o wsi Radogoszcz". 


  Kurs podzielony jest na części, oddzielając od siebie pewne okresy historyczne i ułatwiając orientację. Fakty zawarte w kursie są godne uwagi nie tylko ze względu na wiedzę o Łodzi. Historia miasta jest ściśle powiązana z wydarzeniami w całej Polsce i odkryciami technologicznymi, które miały wpływ na cały świat. Dowiemy się więc np. kiedy wprowadzono elektryczne oświetlenie ulic i porównując to z datą wynalezienia żarówki, możemy zauważyć ile czasu mija od wynalazku do wprowadzenia w życie.

  Lodz_Majewski_fabryka_Poznanskiego
  Piotrkowska_Lodz_1900

  Jak to działa?

  Dołączyć do zabawy można na dwa sposoby, na komputerze, lub na urządzeniu mobilnym. W obu przypadkach należy kliknąć przycisk:


  Dołącz do rywalizacji tutaj

  Jeśli korzystasz z komputera, po prostu zarejestruj się na stronie, na którą zostałeś przekierowany i dołącz do kursu.


  Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, pobierz na nie aplikację Memrise i w niej dołącz do kursu.