mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Kapelusz na lato – nieodzowny element letnich stylizacji

Kapelusz na lato – nieodzowny element letnich stylizacji

Któż nie lubi zażywać słonecznych kąpiel? – Większość z nas z utęsknieniem oczekuje lata, kiedy to można będzie rozkoszować się rozgrzanym piaskiem i ciepłą wodą. Ale słońce to nie tylko takie dobrodziejstwo, ale również szkodliwe promieniowanie UV, przed którym należy skutecznie się chronić. Potrzebne nam do tego nie tylko kremy z filtrem, ale również odpowiednie nakrycie głowy.

Letnie nakrycie głowy

Jednym z najbardziej uniwersalnych tego rodzaju akcesoriów jest kapelusz na lato. Kiedyś noszony tylko przez eleganckich mężczyzn, teraz noszą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni niezależnie od wieku, a także dzieci. Skutecznie chroni naszą głowę, twarz, włosy, a często także oczy w zależności od szerokości ronda, przed dokuczliwymi i szkodliwymi promieniami słonecznymi. Letnie kapelusze odznaczają się przede wszystkim lekkością oraz przewiewnością – głowa nie powinna się pod nimi pocić, dlatego również sam materiał, z jakiego powstaje kapelusz na lato, nie jest przypadkowy. Stawia się więc zazwyczaj na jak najbardziej naturalne materiały, takie jak len, bawełna i oczywiście słomka.

Jaki materiał na letni kapelusz będzie najodpowiedniejszy?

Kapelusz na lato może być wykonany z bardzo różnych materiałów, a mają one niebagatelny wpływ na uczucie naszego komfortu. Jednym z najpopularniejszych i zarazem najwygodniejszych materiałów jest oczywiście słomka. Oryginalne kapelusze na lato ze słomki, to tak zwane panamy, które są ręcznie wyplatane z surowca importowanego na przykład z Ekwadoru i jest to roślina o nazwie łyczkowiec dłoniasty. Takie kapelusze to nie tylko tradycja, ale również gwarancja jakości.

Letnie kapelusze mogą być także wykonane z innych materiałów, ale najważniejsze, aby były one jak najbardziej naturalne – stąd równie popularne są len oraz bawełna. Lniane i bawełniane nakrycia głowy w formie kapeluszy mogą różnić się od słomkowych odpowiedników przede wszystkim nieco fasonem. Jednak wygodny kapelusz na lato powinien przede wszystkim skutecznie chronić przed słońcem oraz przegrzaniem głowy – tylko wtedy będzie właściwie spełniał swoje funkcje.

Kapelusz na lato – efektowny dodatek do stylizacji

Kapelusze na lato to także nieodzowny element letnich stylizacji. Poza tym, że zapewniają ochronę przed żarem z nieba, to są także efektownym dodatkiem do letnich outfitów. Bez obaw więc możemy je zakładać zarówno na plażę, jak i na spacer po mieście – wystarczy tylko dobrać do nich odpowiednie elementy garderoby. Damski kapelusz na lato będzie świetnie komponował się z letnimi, zwiewnymi sukienkami, a także szortami oraz lnianymi koszulami. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby założyć go do jeansów. W męskim wydaniu świetnie wygląda z lnianą koszulą, bawełnianym t-shirtem i lekkimi letnimi spodniami czy spodenkami. Aby jeszcze bardziej uczynić go zwracającym uwagę dodatkiem do stylizacji, warto rozważnie wybrać także właściwy dla siebie fason kapelusza na lato – mogą różnić się one między innymi wielkością ronda, a także innymi efektownymi dodatkami, jak na przykład ozdobną przeplatanką czy wstążką.

Udostępnij