Kroki przygotowawcze przed pierwszą laserową depilacją

 • Laserowe usuwanie włosów jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na trwałe usunięcie niechcianych włosów. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę i nie wymaga znieczulenia. Przed pierwszym zabiegiem należy przeprowadzić konsultację w sprawie depilacji. Sprawdź, co powinieneś o tym wiedzieć.

  Konsultacje przed depilacją laserową


  Przed pierwszym zabiegiem należy przeprowadzić jednorazową konsultację specjalistyczną, która zapewnia bezpieczeństwo kolejnych depilacji. Podczas takiego spotkania ze specjalistą oceniany jest rodzaj włosów klienta, przeprowadzany jest krótki wywiad dotyczący przede wszystkim występowania ewentualnych przeciwwskazań i przeprowadzany jest test, tj. Jeden strzał laserem (usunięcie jednego włosa ), który pokazuje, czy reakcja skórna jest normalna. Przygotowując się do konsultacji przed depilacją, najpierw należy upewnić się, że specjalista ma szansę ocenić rodzaj włosów – wystarczy przyjść nieogolony, z widocznymi kilkumilimetrowymi włosami. Należy zastanowić się, czy ostatnio stosowaliśmy doustną terapię retinoidową, pamiętamy zioła, które pijemy i jakie kosmetyki stosujemy w tym obszarze skóry, który na końcu zostanie poddany depilacji.

  Jak przygotować się do depilacji laserowej?  Jeśli konsultacja się powiedzie i otrzymamy tak zwane zielone światło, możemy zacząć przygotowywać się do właściwego leczenia. Co dokładnie?


  -cztery tygodnie przed zabiegiem. Pozostaw maści z retinoidami i kwasami owocowymi. Nie wykonuj tego rodzaju depilacji, które pociągają za włosy (pincety, depilator, wosk), powstrzymuj się od stosowania produktów samoopalających.
  -Dwa tygodnie przed zabiegiem. Nie używaj kremów z retinolem (np. Na trądzik). Zezwalaj na wrażliwe na światło zioła (np. Ziele dziurawca, nagietek, mieszanki ziół typu 1. 2). Zrezygnuj z opalania w solarium i na słońcu. Postaraj się wyleczyć aktywne infekcje skóry.
  -Tydzień przed zabiegiem. Przestań używać czegokolwiek, co może dać efekt złuszczający. a jeśli pojawi się sucha skóra – dobrze ją zwilż, np. za pomocą emolientów aptecznych, zakończ leczenie antybiotykami.
  -Dzień przed zabiegiem. Zrezygnuj z używania balsamów, kremów i maści w leczonym miejscu.

  Pamiętaj!


  Na dzień przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej należy wykonać niezależną depilację obszaru skóry, który zostanie wystawiony na działanie lasera. W tym celu używamy zwykłej jednorazowej maszynki do golenia. Dokładnie golimy skórę, pozostawiając jedynie niewielki owłosiony fragment, który pozwoli specjalistom ocenić rodzaj włosów.

  Leave a comment

  Required fields are marked *