Łódź – dlaczego warto tu zamieszkać?

 • Dynamiczny rozwój Łodzi

  Łódzki rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija. Według szacunków, w najbliższych latach deweloperzy oddadzą do użytku ponad 10 tysięcy nowych mieszkań, w bardzo konkurencyjnych cenach. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto kupić tu mieszkanie. Sprawdź, dlaczego przeprowadzka do łódzkiego to dobre rozwiązanie.


  Łódź w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Zainteresowaniu województwem łódzkim, jako dobrym miejscem do zamieszkania, sprzyja m.in. dobre położenie, bliskość Warszawy, modernizacja linii kolejowych oraz planowane inwestycje, w szczególności budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jednak to nie jedyne atuty miasta. Co jeszcze sprawia, że warto tu zamieszkać?

  boat-3432536_960_720
  Łódź_Fabryczna_-_hol_dworca_(1)

  Atrakcyjne ceny nieruchomości

  W Łodzi buduje się dużo. Z każdym rokiem powstaje szereg nowych inwestycji, a ich ceny - w porównaniu do popularnych aglomeracji - są bardzo konkurencyjne. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 5891,49 zł, podczas gdy w sąsiedniej stolicy na zakup nieruchomości trzeba przeznaczyć nawet do 49 092 zł/mkw.


  Jednak nowe mieszkania w Łodzi kuszą nie tylko korzystną ceną, ale również wysokim standardem wykończenia i funkcjonalnym układem pomieszczeń. To zdecydowany plus łódzkich inwestycji. Warto wspomnieć również o możliwościach lokaty kapitału. Mieszkania pod inwestycje w Łodzi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 

  OFF Piotrkowska, czyli dzieje się

  Łódź jeszcze do niedawna kojarzyła się przede wszystkim z przemysłem włókienniczym. Dziś przekształca się przyjazne, twórcze i dynamiczne miasto, w którym ciągle coś się dzieje. Trudno jednak w Łodzi doszukiwać się odcięcia od historii - nowe inwestycje, powstające na terenie miasta, stanowią idealny pomost między przeszłością a teraźniejszością, czego odzwierciedleniem jest m.in. O

  P

  Wielofunkcyjny kompleks, usytuowany na terenie dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, stanowi dziś centrum biznesu, designu, kultury i sztuki. Projekt rewitalizacji dawnej fabryki został doceniony m.in. przez telewizję CNN, która w 2018 roku okrzyknęła OFF’a mianem “najfajniejszej dzielnicy w całej Europie”.

  Ulica_Andrzeja_Struga_Lodz
  Łódź_-_Pałac_Izraela_Poznańskiego

  Dla każdego

  Łódź jest miastem różnorodnym, w którym każdy znajdzie atrakcyjny dla siebie sposób spędzania czasu. Miłośnicy natury mogą podziwiać florę różnorodnych gatunków w Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni. Pasjonaci sztuki docenią lokalne muzea i galerie, filmu - repertuar kin i teatrów, oferujących przegląd nowości artystycznych. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych - Manufaktura Czekolady Chocolate Story i Aquapark Fala - zachęcają do beztroskiej zabawy i aktywnego spędzania czasu.


  Klimatyczne kawiarnie, zlokalizowane niemal w każdej części miasta, skłaniają do miłych spotkań towarzyskich. Dodatkowo, bliskość placówek administracyjnych, handlowych, oświatowych, rekreacyjnych oraz zdrowotnych sprawia, że Łódź postrzegana jest jako komfortowe miejsce do zamieszkania.

  Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl