Metodologie zarządzania projektami

 • Nie da się ukryć, że otaczający nas świat jest niezwykle dynamiczny. Szczególnie w przestrzeni zawodowo-biznesowej, zmiany następują bardzo szybko. Zmieniają się metody pracy, trendy, sposoby budowania wizerunku marki oraz relacji z klientami.

  Aby nasze przedsiębiorstwo lub firma osiągały sukcesy i pracowały efektywnie, konieczne jest stałe podnoszenie kompetencji naszych pracowników. A także śledzenie rynkowych trendów, tak, aby ze wszystkim być na bieżąco. A najlepiej “o krok przed.” Dzięki temu będziemy w stanie cały czas uchodzić za nowoczesną, innowacyjną firmę, która jest profesjonalna, rzetelna i godna zaufania. Aby móc utrzymać się na szycie, konieczna jest perfekcyjna organizacja oraz posiadanie ludzi, umiejących zarządzać projektami.

  Przez lata powstały różne systemy, które ułatwiają efektywną pracę, gwarantującą sukces poszczególnych projektów. Jeżeli chcemy zainwestować w swoją firmę i pracujących w niej ludzi, wybierzmy profesjonalne szkolenie zarządzania projektami, które podniesie kompetencje naszych pracowników. Jednym z takich szkoleń jest https://leadership-center.pl/fundament-zarzadzania-projektami/, warto zerknąć i zapoznać się z zakresem wiedzy na szkoleniu.

  Prosto, jednoznacznie i elastycznie

  Jednym z typów szkoleń, jest agile, określany również jako “zwinne” Jedną z metod, należącą do tego typu szkoleń jest SCRUM. Metoda ta opiera się na poruszaniu się po określonych, z góry ustalonych przedziałach czasowych.

  Filarami pozwalającymi na działanie, są tutaj rejestr produktowy, rejestr zadaniowy oraz etapowy wykres wypalania. Są to podstawowe narzędzia, do których można dołączać kolejne. Korzystając z tej metodyki, działamy w krótkich cyklach, pozwalających na dynamiczny rozwój projektu.

  Plusem jest również fakt, że podczas realizacji, na poszczególnych etapach dokładnie sprawdza się dotychczasowe efekty. Dzięki temu, można na bieżąco wprowadzać korektę i niwelować ewentualne błędy. 

  W przypadku projektów z zewnętrznym źródłem finansów

  Nie wszystkie projekty możemy zrealizować od ręki. Na realizację części z nich, potrzebne są środki pochodzące od sponsorów. Jeżeli mamy do zaplanowania tego typu przedsięwzięcie, możemy skorzystać z metody PCM. Tutaj, cały proces opiera się na jednym cyklu, składającym się z: planowania, identyfikacji, opracowania, finansowania, wdrożenia i ewaluacji. Jest to metoda, pozostawiająca sporo czasu na dopracowanie projektu, zanim zaczniemy jego faktyczną realizację.

  Umiejętności zarządzania są przyszłością

  Zorganizowanie w naszej firmie szkolenie zarządzania projektami, które nauczy naszych pracowników, w jaki sposób pracować efektywnie i osiągać stawiane sobie cele, to inwestycja. Inwestycja, która zwróci się szybciej, niż przypuszczamy.

  Sprawne zarządzanie, umiejętność rozdzielania zadań oraz egzekwowania poszczególnych obowiązków, przydzielonych zespołom lub jednostkom, są receptą na sukces. Tylko posiadając sprawną kadrę, która wie, którą metodykę wybrać dla konkretnego projektu, będziemy w stanie rozwijać swoją firmę i osiągać biznesowe cele.

  Jeżeli więc tylko mamy możliwość, organizujmy odpowiednie szkolenia. Albo wysyłajmy naszych pracowników na kursy, które podniosą ich kompetencje w tym zakresie.

  Leave a comment

  Required fields are marked *