Modne dywaniki łazienkowe

 • Spójna aranżacja

  Wykańczając wnętrza, zwraca się uwagę na to, by aranżacja była spójna i efektowna. Żaden element nie powinien być przypadkowy. Jednocześnie wyposażenie musi być praktyczne, by spełniało swoje zadanie i były wygodne w użytkowaniu. W przypadku łazienki, gdzie najczęściej miejsca jest niewiele, nie jest to wcale proste.


  Jednym z przedmiotów, jakim warto się tutaj przyjrzeć, będą dywaniki łazienkowe. Producenci dywaników dają kupującemu spory wybór. Można przebierać zarówno w kwestii materiału, z jakiego jest zrobiony, jak i w kształtach, kolorach i wzorach. Patrząc na przekrój propozycji, warto się wcześniej zastanowić, co najbardziej sprawdzi się w łazience.

  bathroom-1597027_1280
  bathtub-2485957_1280

  Materiał wykonania

  To, z jakiego tworzywa są dywaniki łazienkowewpływa na ich wizualną prezencję, ale także to, jak długo wytrzymają. Poza tym każdy materiał wiąże się z mniejszym lub większym komfortem dla stopy. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie. W łazience jest wilgotno i bardzo łatwo można się poślizgnąć podczas wychodzenia z wanny lub spod prysznica.


  Dlatego też, bez względu na to, jaki dywanik się kupi, musi być antypoślizgowy. Wśród najczęściej wybieranych dywaników są te z mikrofibry, akrylu, bambusa, bawełny. Każdy z tych materiałów ma inne zalety i wady, więc trzeba to przemyśleć pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

  Wybieramy kształt dywanika

  Następnym, co trzeba określić to, jakiej wielkości powinien być dywanik i jaki kształt będzie najlepszy. Przede wszystkim do małej łazienki nie można wybrać dużego dywaniku, a do dużej malutkiego. W przeciwnym razie aranżacja nie będzie wyglądać tak ładnie, jakby mogła. Do tego warto pomyśleć nad tym, czy dywanik ma być wykorzystywany do tego, by stanąć na chwilę po kąpieli, czy ma być ułożony w łazience tak, by przez cały czas gwarantować ciepło pod stopami. W drugim przypadku lepszy będzie większy rozmiar.


  Jeśli natomiast chodzi o kształt, to z reguły w sprzedaży są dywaniki okrągłe, owalne, prostokątne lub kwadratowe. Szukając dyskretnego dodatku, podstawowe kształty będą wystarczające. Jednak można pokusić się również o coś bardziej oryginalnego. Nie brakuje tak finezyjnych kształtów, jak kwiaty, rybki, gwiazdy. Będą one jedną z największych dekoracji aranżacji. W prosty sposób mogą ją całkowicie zmienić.

  2
  bathroom-1336165_1280

  Jednokolorowy czy ze wzorem?

  W dużej mierze wzór dywaniku jest zależny od gustu kupującego. Nie można jednak kupować każdego produktu, który nam się spodoba. Musi on pasować do całego wystroju łazienki. Najbardziej uniwersalny będzie wybór gładkiego dywanika w tym samym kolorze, w którym jest cała łazienka. Warto jednak docenić możliwości dekoracyjne dywaników i postawić na kontrasty.


  Stosując zupełnie inną barwę, można skutecznie odmienić i ożywić wnętrze. Zatem jeśli szuka się czegoś, co ożywi łazienkę, dywaniki łazienkowe sprawdzą się doskonale. W przypadku kiedy nie ma w niej za dużo dekoracji i bibelotów, strzałem w dziesiątkę będą dywaniki ze wzorami. A to, czy będą to zygzaki, kratki, czy wesołe obrazki, zależy tylko od kupującego.