Multisport i inne benefity bez których pracodawcy nie mają szans

 • workplace-1245776_640

  Rynek pracownika

  Rynek pracy już dawno zmienił się z rynku pracodawcy, w którym kandydat przyjmuje dowolne stanowisko z pocałowaniem dłoni. Dzisiaj obowiązuje rynek pracownika, w którym pracodawca ma problem, żeby w ogóle znaleźć kogoś do pracy, tym bardziej fachowca.


  Kartki wywieszane w sklepach, na którym błagalnym tonem właściciele proszą o zainteresowanie się ofertą pracy tego sklepu, oferowanie czystej i lekkiej pracy na produkcji, to tylko kilka z setek przykładów na to, że pracownika znaleźć jest ciężko. Dlatego oprócz podnoszenia pensji, oferuje się różnego rodzaju benefity, które dzisiaj są już standardem.

  Lista benefitów dla pracowników

  Lista benefitów oferowanych przez pracodawców jest nieskończona, ponieważ kreatywność rodzi kolejne każdego dnia. Jednak najpopularniejsze i najbardziej cenione to:

  • Karta Multisport, pozwalająca na wchodzenie do większości ośrodków rekreacyjnych bez dodatkowych opłat
  • Prywatna opieka medyczna (np. Luxmed, Medicover), dzięki której pracownik może korzystać za darmo z usług prywatnych lekarzy
  • Szkolenia, lub dofinansowania do kursów
  • Bilety na wydarzenia kulturalne 
  • Karty podarunkowe, lub bony towarowe 
  • Grupy sportowe, gra w sporty zespołowe ze współpracownikami
  • Owocowy dzień, w którym w każdy wybrany dzień tygodnia przyjeżdża do firmy transport darmowych owoców
  men-1979261_640
  multisport

  Sama pensja to nie wszystko

  Wysoka pensja jest bardzo ważna dla każdego pracownika. Jednak w przypadku kiedy kandydat ma do rozważenia kilka ofert pracy, spośród których w jednej z firm otrzyma ciekawe benefity i możliwość systematycznej integracji ze współpracownikami, a wynagrodzenie w każdej z firm jest podobne, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wybierze właśnie tą firmę.


  W przypadku wykwalifikowanych specjalistów, karta Multisport, opieka medyczna, czy karty podarunkowe to absolutny standard bez których taki kandydat nawet nie spojrzy na ofertę pracy. Z miesiąca na miesiąc, do elitarnego grona wielkich firm dochodzą takie jednostki jak Poczta Polska, czy Auchan, które przy niższej pensji, również oferują wartościowe benefity.

  Obopólne korzyści

  Pracownicy mają różnorodne, ciekawe zainteresowania i sposoby na spędzanie wolnego czasu. Wielu z nich lubi dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie i sporty. Docenienie tych zdrowych nawyków może spotęgować motywację do pracy. Pracownicy bardzo chętnie będą dbali o zdrowie, jeśli tylko im w tym pomóc, w świecie, kiedy na nic nie ma czasu, ani pieniędzy.


  Pracodawcy potrzebują pracowników, którzy są obecni na miejscu pracy. Niektórzy mają w zwyczaju spędzać na zwolnieniu lekarskim więcej czasu niż na pracy i nic się z nimi nie zrobi. Jednak są też uczciwi pracownicy, którzy chcą pracować, a częsta aktywność fizyczna dzięki karcie Multisport, prywatna opieka medyczna, czy dzień owoców, może im pomóc nie chodzić na L4.

  people-2592247_640