mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Na weekend Łódź – atrakcje dla dzieci

Na weekend Łódź – atrakcje dla dzieci

Podróżowanie z dziećmi to prawdziwe wyzwanie – poza kwestiami typowo technicznymi równie ważny jest odpowiedni program, który zapewni dzieciom świetną rozrywkę adekwatną do ich wieku i zainteresowań. Oprócz znanych turystycznych miejscowości równie dobrym rozwiązaniem na rodzinny weekendowy wypad jest większe miasto, np. Łódź. Zobacz, jakie atrakcje oferuje rodzinom z dziećmi!

Coś dla mózgu, czyli intelektualne propozycje dla dzieci

Liczne przykłady dowodzą, że dzieci uwielbiają naukę, jeśli jest ona podana w atrakcyjny sposób i umożliwia również empiryczne poznanie. Dlatego wszelkiego rodzaju fabryki, manufaktury i inne tego typu miejsca dzieci odwiedzają z przyjemnością, a i rodzice mają z tego niezłą frajdę. Także Łódź atrakcje dla dzieci to interesujące propozycje edukacyjne, które sprawią dzieciom dużo radości, a przy okazji zdobędą przydatną wiedzę. Do takich łódzkich rozrywek można zaliczyć przede wszystkim Centrum Nauki i Techniki EC1, Eksperymentarium Planetarium EC1 czy Muzeum Kinematografii. Są to miejsca, które zdecydowanie należy umieścić w rodzinnym planach wycieczkowych.

Duża dawka ruchu i zabaw, czyli to co dzieci lubią najbardziej

Podczas każdej wycieczki dzieci właściwie niezależnie od wieku muszą mieć okazję do szalonej zabawy, albo przynajmniej swobodnego wybiegania się. I takie również Łódź atrakcje dla dzieci ma. Dla miłośników wodnej zabawy na pewno będzie to Aquapark Fala, gdzie znajduje się kilkanaście zjeżdżalni, baseny o różnej głębokości oraz wiele innych rozrywek, które zapewnią całej rodzinie miło spędzony czas w wodzie. Interesującą propozycją jest także Mandoria – Miasto Przygód, które znajduje się w Rzgowie przed samą Łodzią. Jest to tematyczny park rozrywki, który przenosi nas w czasy XVI-wiecznego, magicznego miasta portowego. Z całą pewnością do tego kanonu można również zaliczyć łódzkie ZOO, które jest jednym z najstarszych w Polsce, a także całkiem nowo powstałe Orientarium.

Spacery tematyczne po Łodzi

Rodzinne wypady z dziećmi to zazwyczaj dużo chodzenia – taka forma spędzenia wolnego czasu zadowoli zarówno dorosłych, jak i dzieci w różnym wieku, oczywiście pod warunkiem, jeżeli spacer będzie obfitował w dodatkowe niespodzianki i przyjemności. I w takie właśnie oczekiwania wpisuje się Szlak Łodzi Bajkowej, który prowadzi nas atrakcyjnymi miejscami miasta, a przy okazji napotyka się znane postacie z bajek realizowanych kiedyś w Łodzi. Spotkamy więc Misia Uszatka, koty Bonifacego i Filemona czy wróbla Ćwirka. Przy tego rodzaju pomnikach można także zdobyć pamiątkowe pieczątki. Również takie Łódź atrakcje dla dzieci stanowią piękne murale. Szlak murali w tym mieście to ponad 200 wyjątkowych malowideł, które zdobią ściany budynków – koniecznie trzeba na nie zwrócić uwagę. Świetnym miejscem na rodzinny spacer jest także Las Łagiewnicki, a także niezwykle reprezentacyjna ulica Piotrkowska, która już sama w sobie posiada wiele atrakcji, które na pewno przypadną do gustu dzieciom i dorosłym – to w tym miejscu warto również wybrać się na degustację lokalnych przysmaków.

Udostępnij