Najlepsze konta osobiste, jak wybrać odpowiedni bank

 • Jaki bank wybrać?

  W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, w którym decydujemy się na założenie konta osobiste. Czasami jest to pierwsze, czasami kolejne konto. Ważne jednak, żeby zawsze było wybrane mądrze, żeby znaleźć to najlepsze konto osobiste.


  Przed założeniem konta powinniśmy wybrać odpowiedni bank, dzięki czemu będziemy mieć pewność, iż nasze pieniądze znajdują się, w dobrym miejscu. Warto w tym celu skorzystać z ranking kont osobistych - http://www.wktorymbanku.pl/konta-osobiste/.

  adult-3327336_640-p
  account-1778_640

  mBank - eKonto

  Na pierwszym miejscu banków, które oferują przyzwoite warunki korzystania z kont osobistych, jest mBank, w którym nie płacimy za otwarcie konta. Bardzo korzystną ofertą, jest brak opłat za posiadanie karty, jeżeli w ciągu miesiąca, wykonamy transakcje kartą minimum 5 razy. Jeżeli jednak nie uda nam się wykonać 5 transakcji kartą, kwota za posiadanie karty to jedyne 4 zł za miesiąc.


  Zaletą posiadania konta w mBanku, z pewnością jest również to, że nie zostaje pobierana opłata za wypłatę z bankomatu, jeżeli kwota wybieranych pieniędzy będzie powyżej 100 zł, z takich bankomatów, jak mBank BZ WBK, oraz Planet Cash. Jednak usługa ta obowiązuje w Polsce.

  Getin - Konto Proste Zasady

  Drugim dobrym wyborem, jest otwarcie w Getin Bank, gdzie nie zapłacimy ani złotówki za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce oraz za korzystanie z karty, i jest to bezwarunkowe.


  Jednak za prowadzenie konta zapłacimy 8 zł miesięcznie, gdy nie wykonamy minimum 1 transakcji w miesiącu za pomocą karty lub Bliku, a także, gdy nie masz ukończonego 26 roku życia.

  euro-1557431_640-p
  paper-3147856_640-v

  ING - Konto Direct

  Na podium banków, w których warto otworzyć konto, jest ING Bank Śląski. W ofercie tego banku znajdziemy bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta, bez dodatkowych warunków. Korzystanie z karty, jest bezpłatne, jeżeli wykonamy transakcje kartą powyżej 300 zł miesięcznie. Jeżeli jednak nie uda nam się wydać takiej kwoty, opłata za korzystanie karty wynosi 7 zł miesięcznie. Wypłaty można dokonywać, w bankomatach ING banku Śląskiego, a także w bankomatach planet cash.


  Wybór odpowiedniego konta osobistego jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ możemy korzystać z usług banku bez dodatkowych kosztów, które w skali roku, z pewnością nie będą małą kwotą. Dlatego też banki prześcigają się w różnych promocjach, które pozwalają uzyskać nawet 200 PLN premii za założenie konta.