Praca w miejskich żłobkach w Łodzi

 • Praca szuka człowieka – tak w skrócie można określić oferty pracy w Łodzi, skierowane do przyszłych pracowników miejskich żłobków. Poszukują one osób na różne stanowiska i deklarują, że mogą od ręki podpisać umowę o pracę. Kto ma szansę na pracę w Łodzi w miejskich żłobkach?

  Brakuje chętnych do pracy w żłobkach

  Dotychczas w mediach było głośno o problemach w znalezieniu miejsca w miejskich żłobkach. Obecnie, przynajmniej w Łodzi, sytuacja się nieco zmieniła. Miejsca być może są, ale brakuje pracowników, którzy mogliby obsługiwać miejskie żłobki. Poszukiwani są pracownicy (kobiety i mężczyźni), którzy od zaraz mogliby zacząć pracę.


  Najwięcej niedoborów jest na etatach opiekunów oraz pielęgniarek w żłobkach. Dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi Halina Mazur podkreśla, że na pracowników czeka łącznie 15 miejsc w żłobkach: na Bałutach, Górnej, Polesiu i Widzewie. W przypadku stanowisk opiekunów od ręki zatrudnionych ma być 10 osób.

  bebe-1399700_640
  baby-444950_640

  Jakie stanowiska są do obsadzenia?

  Najwięcej miejsc w Miejskim Zespole Żłobków w Łodzi jest dla pracowników-opiekunów. Kandydat do takiej pracy powinien mieć kwalifikacje właściwe dla pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, pedagoga opiekuńczo-wychowawczego lub pedagoga wieku dziecięcego.


  Z kolei w przypadku stanowiska pielęgniarki/położonej w żłobkach konieczne jest wykształcenie w takim zawodzie wraz z czynnym prawem do jego wykonywania (https://www.gowork.pl/praca/edukacja-szkolenia;b).


  Nieco inne warunki obowiązują przy zatrudnianiu młodszych opiekunów. Kandydaci do pracy w takim charakterze w Miejskim Zespole Żłobków w Łodzi powinni mieć wykształcenie średnie oraz:

  • co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat trzech,
  • ukończony kurs na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, obejmujący 280 godzin, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych.

  Ponadto poszukiwani są do żłobków tacy pracownicy, jak kucharz (z wykształceniem zawodowym lub średnim w zawodzie kucharza) oraz dietetyk/magazynier (z wykształceniem średnim lub wyższym w zawodzie dietetyka).

  baby-1969826_640
  warszawa_pl

  Zarobki i aplikacja

  Miejski Zespół Żłobków w Łodzi deklaruje, że w – zależności od stanowiska i kwalifikacji danej osoby – nowo zatrudnieni pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości do 3670 zł brutto.


  Wszyscy zainteresowani pracą w żłobku mogą kontaktować się telefonicznie lub mailowo z sekretariatem Miejskiego Zespołu Żłobków lub z jego działem kadrowym. Inne oferty pracy w Łodzi można znaleźć tutaj https://www.gowork.pl/praca/lodz;l