Jesteś właścicielem grill baru? Program PIT za darmo pomoże w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego

 • Pyszny szaszłyk, karkówka czy kiełbaska z grila to ulubiony przysmak wielu osób, zwłaszcza mężczyzn. Grill bar to nie tylko dania mięsne ale także doskonale przyprawione przeróżne warzywa. Zapach grilla zazwyczaj kojarzy się z weekendowym, letnim wypadem na łono natury. Ale zima to również doskonały czas na odwiedzenie takiego miejsca. Aromat odymionych dań przyciąga narciarzy szusujących na stokach w wielu miejscach Polski.


  Czy wypoczęty, cudownie zrelaksowany weekendowy, głodny człowiek jest w stanie przejść obok takiego miejsca obojętnie? Grill bar to dobry biznes, bez względu na porę roku. W miejscach atrakcyjnych turystycznie konkurencja jest duża, jednak mając lokal w dobrym miejscu i oferując świeże i smaczne dania można przyciągnąć sporo klientów a co za tym idzie sporo zarobić. Ale jak to w życiu bywa...każdy, kto zarabia, musi się podzielić kasą z fiskusem.

  meat-1440105_640
  pitax-4

  Jeśli przedsiębiorca, a przecież tak należy nazwać właściciela grill baru, rozlicza podatek w oparciu o zasady ogólne, czyli o progresywną skalę podatkową, to roczne zeznanie powinien złożyć na deklaracji PIT 36. Daje to możliwość zakwalifikowania sporej części wydatków firmowych jako koszty uzyskania przychodu. W PIT 36 można rozliczyć dochód wspólnie z żoną lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.


  Szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.pitax.pl/wiedza/. Żeby nie tracić niepotrzebnie czasu w kolejkach i nie myśleć o tym, jak zoptymalizować podatek, najlepiej wyszukać w Internecie bezpłatny, aktualny program do rozliczania PIT (doskonałym przykładem jest PITax.pl Łatwe podatki), dzięki któremu w zaledwie kilka minut będziemy mieli sprawę rozliczenia podatku “z głowy”. Darmowy program PIT 2017 to także bezpieczna metoda na to, żeby darmowy PIT online 2018 trafił do właściwego urzędu skarbowego.

  I to bez konieczności wychodzenia z domu, czy biura osoby składającej, w tym przypadku przesyłającej, roczną deklarację podatkową. Podsumowaniem udanej pracy z programem będzie możliwość otrzymanie UPO, czyli urzędowego potwierdzenie odbioru Deklaracji PIT. Każdego roku przybywa osób rozliczających podatki online.To zrozumiałe!. W ten sposób oszczędzają one cenny czas, nerwy i drzewa, które jeśli nie zostaną wycięte przez służby leśne i przerobione na papier, pozostaną na swoim miejscu.


  Jeszcze dziesięć lat wstecz PIT przez Internet przesłało kilkuset podatników, w 2015 roku już kilka milionów. Liczba elektronicznych deklaracji PIT za 2016 r. wyniosła 9,7 mln, a to oznacza ponad 50% wszystkich zeznań. Ciekawe ile osób wyśle Darmowy PIT online 2018 czyli rozliczy zobowiązanie wobec fiskusa za 2017 w wersji elektronicznej.

  logs-2786047_640
  money-746763_640

  Z program PIT za darmo przekażesz 1% podatku na wybrany OPP

  W Sieci dostępnych jest wiele programów ułatwiających roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych. Najczęściej podatnicy wybierają program PIT bez krs, bo daje on przywilej przekazania 1% podatku wybranej, bliskiej nam organizacji pożytku publicznego , w skrócie OPP. Organizacja jest zobowiązana przeznaczyć cały dochód ze zbiórki 1% na działalność pożytku publicznego.


  Do przekazania 1% podatku uprzywilejowane są wyliczające podatek przy pomocy pity 2017 program, na deklaracjach: PIT 28, PIT 36, PIT 36L , PIT 37 i PIT 38 i około 50 % z tych osób wspiera z ten prosty sposób niezwykle pożyteczną na wielu płaszczyznach działalność. Wykaz OPP uprawnionych do otrzymania 1% można znaleźć stronie stronie: http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&szukanie=opp


  Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.