Rolety, żaluzje a może plisy? Czym zasłonić swoje okna?

 • window-1573052_640

  Wystrój okien jest istotnym elementem aranżacji wnętrz. Dostępnych jest wiele wariantów zaciemniania okien, jak żaluzje czy też rolety. Praktyczny mechanizm i trwałe materiały zapewniają użyteczność przez długi czas.
  Plisy do okien są bardzo popularnym i uniwersalnym sposobem na zaciemnianie okien. Sprawdzają się zarówno w prywatnych domach jak i często w przestrzeniach biurowych. Rozmiar plis dopasować można do wymiaru okien, również zdają egzamin w przypadku okien na poddaszu, są to tzw. plisy dachowe. Podobnie jak tradycyjne żaluzje obsługiwane są za pomocą praktycznej linki lub sznurka. Cześć modeli umożliwia także zaciemnienie tylko fragmentu okna, ze względu na możliwość przesuwania plis zarówno od dołu i od góry. Mogą być wykorzystane także do okien o niesztandarowych kształtach jak łuki czy też trójkąty.

  wykorzystane także do okien o niesztandarowych kształtach jak łuki czy też trójkąty. Zazwyczaj wykonane są z trwałej tkaniny poliestrowej, która posiada właściwości termoizolacyjne podczas niskich temperatur. Tkanina skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne jednocześnie przepuszczając odrobinę światła do pomieszczenia.


  Mnogość dostępnych modeli pozwala z łatwością dopasować plisy do wystroju każdego domu i mieszkania. Różne wersje kolorystyczne mogą doskonale dopełnić aranżacje współgrając z kolorem ścian i mebli. Popularne są także plisy z dodatkowymi motywami zdobiącymi jak przykładowo motywy kwiatowe, tego rodzaju plisy zdają egzamin w kuchniach.

  blinds-792635_640
  dining-room-397197_640

  Dodatkowym atutem jest łatwy i nieskomplikowany montaż i demontaż, z którym bez problemu poradzi sobie każdy. W dowolnym momencie można otworzyć okno, plisy nie blokują tej możliwości dzięki dopasowaniu szerokości plis do wymiaru szyby. Jest to istotne w budynkach, które posiadają dużą ilość okien. Ważna jest również stosunkowo nie wymagająca konserwacja, plisy można w każdym momencie zdjąć z okna i wyczyścić z dodatkiem detergentu.  Dokonując wyboru metody zaciemniania okien, warto kierować się nie tylko ceną, ale użytecznością mechanizmu. Ochrona przed słońcem, właściwości termoizolacyjne i prostota to w tym wypadku wyznacznik wysokiej jakości.