mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Rolety zewnętrzne cena i rodzaje

Rolety zewnętrzne cena i rodzaje

Aranżacja okna ma ogromne znaczenie, bo wpływa na ogólny wystrój wnętrza. Składają się na nią między innymi karnisz, firany, zasłony, rolety, kwiaty doniczkowe i inne dekoracje postawione na parapecie. Do wyboru są rolety zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeśli ktoś chce mieć skuteczną ochronę przed spojrzeniami osób trzecich, hałasem i niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, to powinien pomyśleć o montażu rolety zewnętrznej. Stanowi ona też dodatkowe utrudnienie dla potencjalnego włamywacza.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Montowanie rolet na oknach stało się czymś bardzo popularnym już wiele lat temu, obecnie coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie rolet zewnętrznych ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Zapewniają one ochronę przed ostrymi promieniami słońca, nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń latem. Są zdecydowanie skuteczniejsze niż zwykłe rolety materiałowe. Można liczyć na to, że nawet podczas upalnych dni w pomieszczeniach będzie chłodniej o kilka stopni niż na zewnątrz. Roleta zewnętrzna skutecznie zapobiega przenikaniu promieniowania słonecznego do pomieszczeń. Domownicy mogą cieszyć się wobec komfortem termicznym. Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzają się również zimą, bo chronią przed ucieczką ciepła. Przekłada się to na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Roleta zewnętrzna poprawia termoizolacyjność o kilkanaście procent. Kolejną zaletą będzie izolacja akustyczna, czyli wyciszenie pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku hałasów dobiegających z zewnątrz. Zwiększa się także bezpieczeństwo, poczucie prywatności. Nie trzeba przejmować się wścibskimi spojrzeniami osób trzecich.

Rolety zewnętrzne cena, czyli z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

W zależności od rodzaju rolety zewnętrznej, jej cena będzie inna. Za wysokiej jakości rolety wykonane z solidnych materiałów trzeba zapłacić więcej pieniędzy. Do najdroższych zaliczają się rolety antywłamaniowe, które zmniejszają ryzyko kradzieży mienia. Więcej trzeba zapłacić również za nowoczesne rolety z napędem elektrycznym, sterowane pilotem. Za udogodnienia należy zapłacić odpowiednią cenę. W przypadku rolet naokiennych, które zostały wykonane z aluminium, będzie trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 160 zł. Nieco tańsze są rolety z tworzywa sztucznego. Zaletą rolet naokiennych jest ich uniwersalność. Mogą być montowane w budynkach zarówno nowych, jak i starych. Kolejną opcją są rolety natynkowe, czyli montowane na elewację. Ceny zaczynają się od 160 zł. Innym rozwiązaniem jest roleta podtynkowa, czyli przeznaczona do zabudowy. Jest to rozwiązanie wyłącznie do nowego budownictwa. Koszt rolety podtynkowej to co najmniej 150 zł. Jeśli komuś zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa, to powinien zainteresować się roletami antywłamaniowymi. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim na parterze. Włamywacze próbują dostać się do budynku właśnie przez okna na najniższej kondygnacji. Warto im to utrudnić, najtańsze rolety antywłamaniowe można już kupić za 170 zł.

Udostępnij