Tanie sposoby na zwiedzanie Europy

 • Kraje takie jak Niemcy, Belgia czy też Holandia wydają Ci się zbyt drogie na krótki wypad? Ciągle rezygnujesz z wyjazdu, ponieważ Twoje środki finansowe są ograniczone? Skorzystaj z naszych kilku rad, a najbliższe wakacje spędzisz zwiedzając wymarzony europejski kraj!

  Grosz do grosza i będzie...

  I będzie bilet na bus do Niemiec, Belgii lub Holandii. Wykorzystaj tę starą prawdę i odkładaj co miesiąc małe sumy pieniędzy, a po pewnym czasie będziesz posiadać fundusze np. na bilet lub tzw. kieszonkowe.


  Uważasz, że nie masz z czego zaoszczędzić? Poszukaj dodatkowych źródeł dochodu lub sprzedaj zalegające w domu bibeloty. Nawet kilkanaście złotych miesięcznie więcej potrafi zdziałać cuda.


  Pięć gwiazdek? Nie, dziękuję!

  Wybierając się do krajów Europy Zachodniej, celuj raczej w miejsca noclegowe o niższym standardzie (np. 2 lub 3 gwiazdki, a także hostele). Pozwoli to na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.


  Pragniesz spać niczym król? Poszukiwania noclegu zacznij na kilka miesięcy przed, wówczas masz szansę znaleźć jakąś atrakcyjną okazję.

  initbus 2
  vw-bus-918433_1280

  Samolot, autokar, a może coś innego?

  Transport samolotowy choć bardzo wygodny, należy do jednych z najdroższych sposobów podróżowania. Alternatywą dla lotów, mogą być międzynarodowe busy jeżdżące np. do Niemiec, czy też Holandii. Busy te kursują regularnie i odwiedzają praktycznie wszystkie miejscowości danego kraju, wystarczy że pasażerowie wyrażą takie zapotrzebowanie. Nie masz pojęcia skąd takie busy odjeżdżają? Odjeżdżają one np. z Wrocławia, Jeleniej Góry, Opola oraz wielu innych miast. Każda trasa dostosowana jest bezpośrednio do jadących busem pasażerów.


  Twoje myśli powędrowały już do pięknego Berlina lub niezwykle urokliwego Amsterdamu? Nie można jednak zapomnieć o innych miastach Niemiec. Warto wspomnieć m.in. o Heidelbergu, w którym podziwiać można ruiny zamku, piękny most, zabytkowe Stare Miasto, a także wybrać się na wycieczkę w pobliskie góry i napawać się pięknem natury. Ciekawym kierunkiem będzie też Bamberg – miasto, które zachwyci piwoszy. Wciąż funkcjonuje tam kilka browarów i słodownia – można więc delektować się tym złotym trunkiem, spędzając czas wśród zabytkowych średniowiecznych budynków.


  Trudno wymienić wszystkie miejsca warte zobaczenia u naszych zachodnich sąsiadów. Na szczęście majówka w tym roku jest naprawdę długa i można przekonać się na własne oczy, jak piękny jest to kraj.