Czy warto inwestować w drewniane meble?

 • Meble drewniane to szyk, klasa i trwałość. Duże, sieciowe sklepy meblarskie kuszą nas często atrakcyjnymi cenami i nowoczesnym designem – jednak jakość oferowanych produktów, pozostawia wiele do życzenia. Skupiamy się na marce, tymczasem za podobną lub nieco wyższą cenę – możemy umeblować nasze cztery kąty solidnymi, drewnianymi meblami przygotowanymi na wymiar i indywidualne zamówienie. Czy warto zainwestować w drewniane meble?

  home-1438326_640

  Meble drewniane – trwałość i klasa

  Meble z litego drewna to inwestycja na lata. Dobrze konserwowane, odznaczają się wysoką odpornością na zniszczenia i upływ czasu. Meble drewniane nadają wnętrzu szyku i klasy. Stylowe szafy i komody, drewniane, solidne stoły i krzesła, podkreślają indywidualny styl i charakter pomieszczenia.


  W sieciowych salonach meblarskich możesz znaleźć atrakcyjną ofertę cenową, ale uwaga – za kilkaset złotych kupisz meble – z płyty, sklejki bądź komorowe. Takie meble pozwolą ci cieszyć się, co najwyżej, kilkuletnim bezawaryjnym użytkowaniem. Tymczasem, inwestując niewiele wyższą kwotę, możesz zaopatrzyć się w solidne meble drewniane, które będą służyć tobie o Twoim najbliższym przez dziesięciolecia, niewykluczone, że i następnym pokoleniom.


  Warto zainwestować zwłaszcza w meble, które szczególnie narażone są na zgubne efekty codziennego użytkowania. Dobre szafki i blaty kuchenne to podstawa – zawilgocenie, wysoka temperatura, resztki pożywienia – takim czynnikom opór mogą dać wyłącznie solidne, dobrze zakonserwowane meble drewniane.


  Stół i krzesła to kolejne elementy wystroju wnętrza, które mocno eksploatujemy na co dzień. Rama łóżka z litego drewna to doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli któryś z partnerów jest ponad standardowego wzrostu lub wagi. Szczególną wytrzymałością odznaczają się meble bukowe i dębowe.


  Decydując się na zakup mebli z litego drewna upewnij się, że zostały należycie zakonserwowane. Możesz zawsze dopytać sprzedawcy o metody i częstotliwość koniecznych konserwacji.

  living-room-1048191_640
  interior-design-1265461_640

  Wnętrze ze smakiem


  Ostatnio, dużą popularnością cieszy się w Polsce styl skandynawski, ale równie chętnie, miłośnicy naturalnych tworzyw, kolorów i tkanin, sięgają po styl prowansalski.


  Styl skandynawski cechuje się zamiłowaniem do prostoty, sięganiem po naturalne tworzywa i barwy. W skandynawskich wnętrzach dominują drewniane, solidne meble – przeważającym kolorem jest biel i barwy natury.


  Styl skandynawski we wnętrzach charakteryzuje funkcjonalność i minimalizm.

  Styl prowansalski jest odzwierciedleniem sielskiego krajobrazu południowo – wschodniej Francji. We wnętrzach dominują subtelne barwy. Kolory pojawiające się we wnętrzach zdają się być wypalone słońcem – są delikatne, nieco poblakłe, pastelowe – przeważają biele, zieleń, pistacja, fiolety i róże.


  Meble w stylu prowansalskim są drewniane, subtelne białe lub pastelowe. Ich ornamentyka nawiązuje do naturalnej roślinności Prowansji. Bywają delikatnie rzeźbione.


  Shabby chic w swoim założeniu nawiązuje do stylu vintage, szczególnie cottage style (styl zamożnych wiejskich chat i posiadłości). W wnętrzach urządzonych w nurcie shabby chic spotkać można zarówno meble retro, jak i designerskie meble celowo postarzane, przecierane i bielone.

  home-1438305_640