Wyposażenie sklepu RTV i AGD – jak znaleźć dobrego dostawcę?

 • Właściciele sklepów ze sprzętem RTV i AGD często muszą liczyć na swoich dostawców. Współpraca ze sprawdzoną i rzetelną hurtownią to gwarancja sprowadzenia towaru na czas i zadowolenia klientów.

  pizza-service-187333_640

  Szeroki wybór i dostępność towaru
  Duży wybór towarów i możliwość sprowadzenia poszukiwanego przez klienta produktu w krótkim czasie to klucz do sukcesu. Aby jednak było to możliwe, trzeba nawiązać współpracę z odpowiednią hurtownią, która zagwarantuje dostępność towaru. Szerszy wybór mają w swojej ofercie zazwyczaj placówki większe, dlatego jeśli zależy nam na bogatym asortymencie – lepiej poszukać wśród dostawców o dobrze rozwiniętej działalności i ugruntowanej pozycji na rynku. Klienci bardzo często przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzają ofertę kilku sklepów. Niekiedy porównują ceny tych samych produktów dostępnych w Internecie i w placówkach tradycyjnych. Dostępność „od ręki” może więc wpłynąć na ich wybór – współpraca z hurtownią, która jest w stanie dostarczyć poszukiwany sprzęt z pewnością zagwarantuje zadowolenie klientów i sprawi, że w przyszłości wrócą oni na kolejne zakupy.

  Zwróć uwagę na sposób dostawy towaru
  Podczas poszukiwań najlepszego dostawcy sprzętu RTV i AGD warto zainteresować się sposobem i czasem dostawy. Niektóre hurtownie wprowadzają ograniczenia odnośnie zamówionego towaru i wysyłają transport do sklepu tylko wtedy, gdy jego wartość przekroczy odpowiednią kwotę.


  Jednak w sytuacji kiedy klient chciałby kupić konkretne urządzenie, a właściciel sklepu nie może pozwolić sobie na duże zamówienie, np. ze względu na brak miejsca w magazynie, takie ograniczenia są zdecydowanie niekorzystne. Lepszym rozwiązaniem jest więc współpraca z hurtownią, która może dostarczyć nawet niewielką ilość towaru.

  scrap-iron-404081_640
  truck-1042600_640

  Dodatkowe korzyści
  Znalezienie najlepszego na rynku dostawcy sprzętu RTV i AGD wymaga nieco wysiłku, ale warto go podjąć, aby później cieszyć się z długiej i owocnej współpracy. W ten sposób można zapewnić sobie nie tylko obniżenie kosztów, ale również zaufanie i dobrą opinię wśród swoich klientów. Chociaż najważniejszymi kryteriami powinny być wspomniane już dostępność towaru i sposób jego dostawy, warto też sprawdzić, czy potencjalny kontrahent przewiduje jakieś rabaty lub specjalną ofertę. Mogą to być np. niższe ceny na wybrany asortyment, czy dodatkowe produkty gratis w zamian za złożenie odpowiednio dużego zamówienia. Niektóre hurtownie wprowadzają również promocje związane z dostawą towaru, np. darmowy dowóz zamówienia o wartości przekraczającej określoną kwotę. Taka specjalna oferta z pewnością będzie sprzyjała oszczędnościom i pomoże obniżyć koszty.