mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Finanse

Baterie kuchenne, czyli… wybór wcale nieoczywisty!

Baterie kuchenne, czyli… wybór wcale nieoczywisty!

Przymierzasz się do zakupu baterii do kuchni. Sposób montażu wybrany, ilość otworów sprawdzona, co mogłoby pójść nie tak? Wybór baterii wydaje się być banalną sprawą, a tymczasem często po miesiącu użytkowania mamy ochotę ją wyrwać ze zlewu – i to razem z korzeniami! Dlatego, zanim wybierzesz się na zakupy, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę kupując baterie do kuchni.

Baterie kuchenne, czyli… wybór wcale nieoczywisty!

Przymierzasz się do zakupu baterii do kuchni. Sposób montażu wybrany, ilość otworów sprawdzona, co mogłoby pójść nie tak? Wybór baterii wydaje się być banalną sprawą, a tymczasem często po miesiącu użytkowania mamy ochotę ją wyrwać ze zlewu — i to razem z korzeniami! Dlatego, zanim wybierzesz się na zakupy, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę kupując baterie do kuchni.

Ta nieszczęsna wylewka…

Wyobraź sobie sytuację, w której kupiłeś wymarzoną, piękną baterię, z długą „łabędzią szyją”, która wprost idealnie komponuje się z wystrojem Twojej kuchni. Bateria zamontowana, chcesz otworzyć szafkę i nagle… bliskie spotkanie drzwiczek z kranem uszkadza drewno lub szybę. Wierz nam – takie rzeczy nie dość, że możliwe, to zdarzają się dosyć często. Dlatego przed zakupem dokładnie wymierz odległość między zlewem a najbliższą „przeszkodą” nad nim, żebyś wiedział, na jaką wysokość wylewki możesz sobie pozwolić. Na szczęście przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, są nawet dostępne baterie kuchenne podokienne, dzięki którym otwieranie okna przy zlewie przestaje być problemem.

A skoro już przy wylewkach jesteśmy, to pamiętaj, że warto brać pod uwagę różne perspektywy, aby później nie przeklinać losu. Źle dobrana długość wylewki, to nie tylko problemy z szafką. To także zachlapane ściany — w przypadku wylewki za krótkiej; czy podłogi, jeśli przesadzisz z jej długością.

Ciekawym rozwiązaniem są również baterie do zlewów z wyciąganą wylewką, szczególnie jeśli masz płytką misę zlewu i nie mieszczą się w niej większe naczynia.

A może funkcje dodatkowe?

Może Ci się wydawać, że dodatkowe funkcje przy bateriach kuchennych, to zwykłe fanaberie i niepotrzebny wydatek… Pomyśl jednak przyszłościowo! Baterie do kuchni z dodatkowymi funkcjami, to ukłon w stronę ekologii oraz ekonomii Twojego gospodarstwa domowego.

Na przykład baterie kuchenne z podłączonym filtrem, dostępne m.in. w https://comitor.pl, pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na zakup wody pitnej. Przy okazji zmniejszysz zużycie plastikowych butelek, dzięki czemu dołożysz swoją cegiełkę do tak ważnej ochrony środowiska.

Innym, równie korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie baterii 3w1, która nie dość, że zapewnia dostęp do wody filtrowanej, to sprawia, że z Twojego kranu poleje się niemal wrząca woda (której temperatura sięga 98 stopni Celsjusza)! Wyobraź sobie miny swoich znajomych gdy w okamgnieniu przygotujesz ich ulubiony gorący napój, zalewając torebkę herbaty prosto z kranu!

bateria kuchenna

Estetyka i styl

Baterie kuchenne oferowane są w wielu wariantach kolorystycznych i stylach wykończenia. Dlatego, biorąc pod uwagę nie tylko sam zlewozmywak, ale i ogólny wystrój kuchni, warto się porządnie zastanowić nad wyborem pasującej baterii i dobrać ją do zlewu lub dodatków w kuchni

Jeśli marzy Ci się połączenie klasyki z nowoczesnością, postaw na baterie manganowe. Baterie ceramiczne tchną do Twojej kuchni sporą dawkę smaku, natomiast baterie stalowe są niezwykle uniwersalnym dodatkiem, do praktycznie każdej kuchni. Twoja kuchnia — Twój wybór. Powodzenia!

Udostępnij