mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Moda i Uroda

Fryzury do owalnej twarzy – przegląd możliwości

Fryzury do owalnej twarzy – przegląd możliwości

Kobiety o owalnej twarzy muszą liczyć się z zazdrosnymi spojrzeniami koleżanek, jest jednak bardziej niż pewne, że będą ulubionymi klientkami fryzjerów. Nie może być zresztą inaczej – to właśnie owalna twarz jest często opisywana jako najbliższa ideału. Doskonale wygląda na niej każdy styl uczesania, jest przy tym stworzona zarówno do noszenia włosów krótkich, jak i długich.

Czym się charakteryzuje owalna twarz?

Kobiety, które mogą wybierać fryzury do owalnej twarzy nie bez przyczyny są podziwiane przez otoczenie. Ten typ twarzy uważany jest za najbardziej proporcjonalny, a w związku z tym – pozwala fryzjerom na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności. Włosy kobiet o owalnej twarzy można ułożyć na dziesiątki sposobów. Niewiele jest fryzur zakazanych, w salonie fryzjerskim można więc koncentrować się przede wszystkim nad tym, jak dopasować uczesanie do proporcji sylwetki klientki. Kobiety o owalnej twarzy mogą nosić jedną z „bezpiecznych” fryzur, z pewnością jednak nie będą żałować także wtedy, gdy zechcą uczesać się bardziej awangardowo.
Wybierając fryzury dla pań o owalnej twarzy należy koncentrować się przede wszystkim na wyrównaniu proporcji. Kobietom może przeszkadzać to, że mają dość wysokie czoło i wydłużony podbródek, warto więc pamiętać o tym, że odpowiednio dopasowane uczesanie może skorygować tego rodzaju niedoskonałości. Fryzura powinna też eksponować największe atuty twarzy owalnej – w tym choćby kości policzkowe, które są bardzo delikatnie zarysowane.

Krótkie fryzury do owalnej twarzy

Choć wiele kobiet obawia się ultrakrótkich fryzur, te o owalnej twarzy nie mają powodu do niepokoju. Co więcej, jeśli tylko czują się komfortowo w takim uczesaniu, powinny pamiętać, że są jak gdyby stworzone do niego. Tu doskonałym przykładem może być choćby modne od dziesięcioleci „cięcie na zapałkę”, choć świetnie sprawdzają się także krótkie fryzury z nieco obniżającą czoło nieregularną grzywką. Każdy kosmyk opadający na czoło jest zresztą mile widziany, bo prowadzi do optycznego skrócenia twarzy.

Półdługie fryzury do owalnej twarzy

Kobiety o owalnej twarzy mogą pozwolić sobie także na szeroki wachlarz półdługich fryzur na czele z tymi, które zakładają cieniowanie na całej długości. Ciekawie zaprezentuje się także popularny „long bob” z ukośną grzywką – modny, efektowny, a jednocześnie poprawiający proporcje twarzy. Fryzura ta jest ceniona również dlatego, że eksponuje kości policzkowe, które są niekwestionowanym atutem twarzy tego typu.

Długie fryzury do owalnej twarzy

Twarz owalna nie powinna być sztucznie wydłużana, jej właścicielkom odradza się więc noszenia przesadnie długich włosów zwłaszcza, jeśli mają one tendencję do opadania. Nie oznacza to jednak, że włosy należy obowiązkowo ścinać do ramion. Kobiety, które kochają długie fryzury, mogą stawiać na loki – zmysłowe i romantyczne, a jednocześnie otulające twarz. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby postawić na jedną z wielu fryzur zakładających bardzo mocne cieniowanie. Ciekawie prezentują się też fryzury z grzywką, o ile ta ostatnia nie jest zbyt krótka.

Udostępnij