mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Moda i Uroda

Krem nawilżający do twarzy. Jaki wybrać?

Krem nawilżający do twarzy. Jaki wybrać?

Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się bardziej sucha. Pojawiają się na niej zmarszczki, jest też mniej elastyczna. Na stan skóry wpływają oczywiście także inne czynniki. Jej wygląd i stan pogarszają między innymi używki, takie jak kawa, alkohol i papierosy. Nie bez wpływu na stan skóry ma sposób odżywiania się. Pogorszyć jej wygląd mogą też zażywane leki czy przebyte choroby. Nigdy więc nie można zapominać o pielęgnacji skóry twarzy. Podstawowym kosmetykiem do jej pielęgnacji powinien być krem nawilżający do twarzy. Kiedy i dlaczego warto go stosować?

Krem nawilżający do twarzy. Najlepiej używać go codziennie

Odpowiednim odżywianiem się i dbaniem o właściwe nawodnienie organizmu można pośrednio wpłynąć na stan skóry. Spowodować, że będzie wyglądać nieco lepiej. Nie ma jednak możliwości nawilżenia jej na tyle, by była elastyczna i właściwie dożywiona. Stosując krem nawilżający do twarzy znacząco można poprawić stan skóry, a nawet spowodować zminimalizowanie zmarszczek. Takie efekty można osiągnąć stosując krem nawilżający z kolagenem. To właśnie ten składnik wypełnia bruzdy zmarszczek, uelastycznia skórę i sprawia, że wygląda doskonale.

Krem do twarzy powinien być używany codziennie. Nie należy jednak go nakładać na twarz na chwilę przed wyjściem z domu. Powinien być nakładany w czasie, w którym nie planujemy takich wyjść, w czasie wolnym. Nałożony krem będzie wtedy mógł powoli wniknąć w skórę. Idealny czas to wieczór – tuż przed spaniem – lub rano. Ale na długo przed wyjściem do pracy czy szkoły.

Jaki krem nawilżający do twarzy wybrać?

Krem nawilżający nie musi być bardzo drogi. Istotne jest przede wszystkim to, by był dopasowany do rodzaju skóry. Przy skórze przetłuszczającej się warto stosować kremy lekkie. Najlepsze dla takie skóry są kremy o konsystencji żelu. Przy skórze suchej konieczny jest już dobry krem do tego rodzaju skóry. Warto rozważnie wybierać krem, jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień. Musi to być kosmetyk dopasowany do tego typu skóry. Źle dobrany krem może bowiem spowodować nasilenie podrażnień i pogorszyć stan i wygląd skóry.

Samo nawilżanie skóry jest oczywiście bardzo istotne. Dobry krem nawilżający powinien jednak nie tylko nawilżać, ale i odżywiać skórę, dostarczając jej wielu składników odżywczych. Zawsze więc należy sprawdzać co konkretnie dane kremy nawilżające mają w swoim składzie. Powinny w nich być takie składniki jak kolagen, witaminy, kwas hialuronowy, mocznik, ceramidy. Oczywiście nie wszystkie ważne dla skóry składniki odżywcze można znaleźć w jednym kremie. Warto więc kupować takie, które mają ich jak najwięcej.

Regeneracja skóry twarzy. Można ją przyspieszyć

Jeśli skóra twarzy wygląda mało atrakcyjnie i jest dość zniszczona, warto też rozważyć zastosowanie peelingu do twarzy. Powoduje on usunięcie martwego naskórka, odżywia skórę twarzy i sprawia, że szybciej zaczyna sama się regenerować. Taki peeling można wykonać samodzielnie. Możliwe jest także wykonanie go w gabinecie kosmetycznym. Po nim skóra łatwiej się odbuduje, będzie wyglądać lepiej. Oczywiście i na taką regularnie trzeba nakładać dobry krem nawilżający.

Udostępnij