mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Jaki styl ubierania się jest najlepszy do pracy biurowej?

Moda zmienia się co jakiś czas, tak samo człowiek może zmienić swój styl ubierania się. Wydaje się jednak, że pewne rzeczy pozostają niezmienne. Ludzie albo ubierają się wygodnie albo elegancko, bądź też podążają za modą.

Czego wymaga pracodawca?

W niektórych firmach obowiązuje dress code, to znaczy pracodawca określił reguły związane ze strojem pracowników. Takie zasady zwykle określone są w regulaminie firmy. Akceptując regulamin pracownik zobowiązuje się do ich przestrzegania. Nie można później powiedzieć, że nakaz noszenia odpowiedniego stroju łamie prawa pracownicze. W niektórych firmach obowiązek noszenia określonych ubrań związany jest z kwestiami bezpieczeństwa. Trudno wyobrazić sobie, aby osoba pracująca w hucie szkła nie nosiła odzieży ochronnej. Podobnie jest na przykład z górnikami. Czasem jednak dress code dotyczy pracy na stanowisku biurowym. Szczególnie jest to widoczne w firmach, w których pracownik ma kontakt z klientami. Tak samo ubranych pracowników można jednak spotkać również w restauracjach albo sklepach odzieżowych. Jest to związane z wizerunkiem marki.

strój do pracy biurowej

Styl ubierania się – modnie i komfortowo

Każdy człowiek powinien dbać o to, aby jego ubiór był komfortowy. Jest to ważne dla zdrowia. Eksperci podkreślają, jak bardzo szkodliwe jest noszenie ciasnych spodni, które może utrudniać krążenie krwi w organizmie. Warto więc zastanowić się nad tym aspektem i wyrzucić ze swojej szafy niekomfortowe ubrania. Modne czy wygodne? Ten dylemat ma każdego dnia wiele kobiet i wielu mężczyzn. Zdarza się, że moda jest niebezpieczna dla zdrowia. Umowa tutaj na przykład o krótkich kurtkach, noszenie takich kurtek może przyczynić się do choroby nerek, nie mówiąc już o poważnym przeziębieniu. Warto dopasować swój styl ubierania się do aktualnych warunków pogodowych i do swojego samopoczucia. Na przykład u kobiet w czasie miesiączki, strój powinien być luźny, spodnie nie powinny uciskać brzucha. Warto przygotować sobie kilka strojów na każdą okazję, na różne warianty pogodowe.

praca biurowa

Spodnie czy spódnica?

Jeśli chodzi o strój oficjalny, elegancki, kobiety nie muszą już nosić spódnicy ani sukienki. Mogą wybrać spodnie. Taką zmianę można zauważyć na przykład na kolei, w pociągach, wśród policjantek. Niektóre kobiety, przedstawicielki tych zawodów, w ogóle nie noszą spódnicy, a zamiast tego zawsze wybierają spodnie. Bardzo dobrze, że mają taki wybór. Styl, jeśli chodzi o odzież i dodatki, zmienia się na przestrzeni lat. Czasami nastolatka jest bardzo zakompleksiona i ukrywa swoje ciało pod bardzo luźnymi ubraniami. Później jednak zmienia się jej sposób postrzegania swojego ciała i lubi ubierać się w obcisłe stroje. Najważniejsze jest to, aby każdy mógł ubierać się zgodnie ze swoimi przekonaniami, o ile oczywiście nie rani to uczuć innych ludzi. Niedozwolone powinny być ubrania nawiązujące do skrajnych ideologii takich jak nazizm czy faszyzm. Warto prześledzić swoją garderobę pod tym względem. Kontrowersyjne są też wulgarne napisy na koszulkach, choć niektórzy twierdzą, że mogą takie koszulki nosić.

Udostępnij