mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Jakie atrakcje turystyczne w Polsce koniecznie trzeba poznać?

Jakie atrakcje turystyczne w Polsce koniecznie trzeba poznać?

Kilka dni wolnego to dobry moment, by udać się na krótki wyjazd. Zobaczyć coś ciekawego i odpocząć. W Polsce jest wiele miejsce, które można odwiedzić w weekend. Jakie atrakcje turystyczne w Polsce trzeba koniecznie poznać?

Trójmiasto

Gdański, Gdynia i Sopot to miasta, które koniecznie trzeba poznać. Jest tu wiele miejsc, w których można zobaczyć ciekawe rzeczy, zjeść pyszny posiłek czy w interesujący sposób spędzić czas z dziećmi.

Gdańsk to najstarsze miasto w Trójmieście. Odwiedzając go koniecznie trzeba udać się na spacer na Starówkę. Ulica Długa, Brama Artusa, spacer nad Motławą czy Ołowianka to miejsca, które koniecznie trzeba poznać.

W Sopocie koniecznie trzeba przejść się na spacer „monciakiem”, usiąść w kafejce na skwerku, wypić kawę i poczuć klimat tego nadmorskiego kurortu. Następnie warto udać się na molo i zobaczyć tutejszą plażę, która zachwyca turystów już od lat.

Gdynia to miasto powojenne. Ma zupełnie inną architekturę niż zabytkowy Gdańsk. Koniecznie trzeba również wpaść do oceanarium, w którym nie tylko dzieci będą dobrze się bawiły.

Warto również wybrać się na zwiedzanie Trójmiasta z Lwem Hewelionem, którego posążki znajdują się we wszystkich ciekawszych miejscach. Hewelion zaprowadzi dzieci do oliwskiego zoo czy do Wielkiej Zbrojowni.

Mazury

Jest to kolejny rejon, który warto poznać. Jest to ulubiony rejon wszystkich tych osób, które kochają wypoczynek w otoczeniu natury.

Atrakcje turystyczne w Polsce dla osób, które lubią sporty wodne również są niezwykle interesujące. Na Mazurach znajduje się ponad 2 000 jezior. Najwięcej osób przyciągają największe jeziora Śniardwy oraz Mamry. Warto również odwiedzić niewielkie, urokliwe miasteczka takie jak Ełk, Augustów, Giżycko czy Mikołajki. Latem są to miejsca, w których tętni życie.

Osoby, które poszukują ciszy i spokoju również znajdą coś dla siebie. Mazury usiane są niewielkimi ośrodkami wypoczynkowymi, które znajdują się w lesie tuż nad wodą. Jest to świetne miejsce, by spędzić spokojne wakacje z dziećmi.

Bieszczady czy Tatry?

Atrakcje turystyczne w Polsce dla osób, które uwielbiają wspinaczki górskie również są wyjątkowo interesujące.

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z górami powinny rozpocząć od wyjazdu na wyżynę Krakowsko-Częstochowską lub w Bieszczady. Są to tereny, na których są niewielkie wzniesienia, które są idealne dla osób początkujących, starszych i niedoświadczonych. Dobrze będą się tu również czuły rodziny z dziećmi.

Tatry to już wyprawa dla tych, którzy naprawdę kochają góry. Jest tu wiele szlaków, które nie są wyjątkowo wymagające, ale należy liczyć się z tym, że w Tatrach czekają na nas trudniejsze wyzwania.

Tatry to ponad 270 km szlaków turystycznych, które znajdują się po Polskiej stronie gór. Warto również zajrzeć na część Słowacką, która również jest niezwykle urokliwa.

Atrakcje turystyczne w Polsce są niezwykle zróżnicowane. Bez problemu znajdą dla siebie coś ciekawego miłośnicy sportów wodnych, górskich wycieczek czy globtroterzy, którzy lubią oglądać mniejsze i większe miasta i zachwycać się ich historią i architekturą.

Udostępnij