mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Mieszkania w Łodzi od dewelopera jako inwestycja długoterminowa

Mieszkania w Łodzi od dewelopera jako inwestycja długoterminowa

Rynek nieruchomości przechodzi okresowe turbulencje spowodowane sytuacją makroekonomiczną i geopolityczną. Wieloletni trend nie wydaje się jednak w żadnym stopniu zachwiany. Co więcej, ceny nieruchomości w miastach tzw. wielkiej szóstki (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź) zaczynają już szybko rosnąć. Czy to dobry moment na zakup mieszkania od dewelopera z myślą o długoterminowej inwestycji?

Specyfika łódzkiego rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości w Łodzi ma swoją unikatową specyfikę, która wynika z charakterystycznego układu miasta i zmieniających się trendów demograficznych. Industrialność Łodzi, czyli to, co kiedyś było wadą miasta rzutująca negatywnie na jego wizerunek, dziś jest jedną z największych zalet. Z roku na rok do Łodzi przyjeżdża bowiem coraz więcej turystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na tym się jednak kończy, gdyż obserwujemy silne tendencje zmiany miejsca zamieszkania. Nowi mieszkańcy Łodzi to nie tylko przybyli z innych rejonów absolwenci łódzkich uczelni (które, jak np. Politechnika Łódzka czy Szkoła Filmowa), którzy postanowili budować tu swoją karierę, ale również osoby z sąsiednich dużych miast, szukający lepszego miejsca do życia.

Mieszkania w Łodzi cieszą się coraz większym zainteresowaniem także wśród inwestorów indywidualnych. Doceniają one perspektywiczny rozwój miasta, potencjał kulturowy, naukowy i biznesowy. Ekspansja miasta rzutuje na ceny nieruchomości zlokalizowanych zwłaszcza w centrum. Sprawia to, że mieszkania od developera w Łodzi względem mieszkań z rynku wtórnego charakteryzują się świetną relacją cenową.

Nowe mieszkania w Łodzi

Okolice centrum i osiedla mniej lub bardziej przylegające do ulicy Piotrkowskiej to rejony, które są pod bieżącą lupą osób, polujących na dobre okazje. Ze względu na wysoki poziom zagęszczenia coraz mniej miejsca pozostało dla nowych inwestycji. Te jednak wciąż można znaleźć, o czym doskonale świadczą nowe mieszkania od developera w Łodzi zlokalizowane przy parku Nad Jasieniem. To mieszkania w Łodzi zlokalizowane w apartamentowcu, który ze względu na usytuowanie zapewniają pełną swobodę komunikacji i szybkiego dostępu do każdego miejsca w mieście. Oprócz tego zapewniają codzienny spokój, świeże powietrze i nielimitowany odpoczynek w pięknym parku – dostępnym tuż za oknem. Więcej szczegółów oraz to, jak prezentują się mieszkania, można zobaczyć na stronie głównej projektu: https://www.nadjasieniem.pl.

Nowe mieszkania
Mortgage And Relocation. Loving husband lifting carrying excited wife in his arms, holding lady on hands walking in new apartment, newlyweds celebrating moving day, having fun in empty room

Inwestycja w mieszkanie w centrum Łodzi?

Nowe mieszkania w Łodzi mogą być gratką nie tylko dla osób, które szukają komfortowego miejsca do życia. To także okazja dla inwestorów indywidualnych, którzy w ten sposób długoterminowo pragną zabezpieczyć swój majątek przed zgubnym wpływem inflacji. Szukając dobrej inwestycji, szczególnie warto zwrócić uwagę właśnie na mieszkania zlokalizowane w centrum i w pobliżu. W 2020 roku mediana cen takich nieruchomości wynosiła 7800 zł / m2. Obserwuje się coraz większe zainteresowanie tym rejonem, a co ważniejsze – bardzo wolne spadki cen także w czasach kryzysu. W przypadku długoterminowych inwestycji to nieraz najważniejszy wyznacznik, gdyż mówi o jej bezpieczeństwie i zdolnościach do ewentualnego, szybkiego upłynnienia inwestycji.

Udostępnij