mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Finanse

Rolety na zamówienie – gdy potrzebujesz czegoś więcej

Rolety na zamówienie – gdy potrzebujesz czegoś więcej

Standardowe rolety można znaleźć w niemal każdym markecie budowlanym. Wymiary okien są zresztą określone normą budowlaną, a fabryki okien jeszcze do niedawna stosowały ujednolicone tabele wymiarowe, które wykorzystywano w projektach budowlanych. Obecnie takie typowe okna montuje się przede wszystkim w blokach; w budownictwie indywidualnym klienci coraz częściej decydują się przede wszystkim na okna większe. Tak naprawdę jednak okna o niestandardowych wymiarach pojawiają się w rozmaitych budynkach, a w takich wypadkach rolety na zamówienie stanowią jedyny sposób na to, by skutecznie walczyć z niechcianymi promieniami słonecznymi. Kiedy warto zainwestować w rolety lub plisy okienne na wymiar?

Niestandardowe sytuacje wymagają niestandardowych rozwiązań

Posiadacze standardowych okien mogą odetchnąć z ulgą: rolety i inne rozwiązania na ich okna są dostępne niemal na każdym roku. Czasem da się upolować najprostsze rolety nawet w… supermarketach, szczególnie jeśli mają one dział przemysłowy. Czasem jednak okazuje się, że takie rolety czy plisy są niemal idealnie dopasowane do okien – niemal, ponieważ gdzieniegdzie zabraknie centymetra lub dwóch. Co wtedy? Możesz zdecydować się na takie prowizoryczne rozwiązanie lub wybrać rolety-plisy na wymiar. To gwarancja idealnego dopasowania! Mniejsze okienko w łazience, niestandardowe okno balkonowe, okienka w budynku gospodarczym na działce, okna o nietypowym kształcie… Lista sytuacji, w których przydadzą się rozwiązania na zamówienie, jest naprawdę długa! Warto wspomnieć, że rolety znajdują zastosowanie nie tylko na oknach – mogą posłużyć również jako parawan do przedzielenia części pomieszczenia czy np. jako… ekran do projektora. Najlepsze firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją rolet już dawno zauważyły, że klienci mają czasem różne wymagania, a standardowa rozmiarówka może okazać się niewystarczająca. Właśnie z myślą o takich sytuacjach powstają rolety i plisy na wymiar – to zasłony okienne idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb!

Rolety na zamówienie – gdy liczy się jakość

Wspominane wyżej rolety z supermarketu są przede wszystkim niedrogie – i to tak naprawdę ich jedyna zaleta, ponieważ niska cena idzie tak naprawdę w parze z niską jakością. Dodatkowo nie możesz liczyć na pełną paletę barw: zwykle są to po prostu najpopularniejsze podstawowe modele. Jeżeli wolisz raczej zainwestować w jakość oraz szukasz rozwiązań „na miarę”, rolety na zamówienie będą o wiele lepszym wyborem. To wcale nie tak duży wydatek, jak mogłoby się wydawać! W ten sposób możesz zamówić nie tylko wybrany kolor, ale również materiał z oryginalnym wzorem. To rozwiązanie z pewnością docenią osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy na rzeczy, które nie spełniają ich oczekiwań w stu procentach – rolety tworzone na zamówienie oraz nietypowe plisy okienne na wymiar pozwalają wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Jak zamówić rolety i plisy okienne na wymiar?

Przede wszystkim musisz upewnić się, czy w danym sklepie można w ogóle zamówić rozwiązania na wymiar – nie każda firma świadczy takie usługi. Plisa okienna na wymiar powinna być idealnie dopasowana do wielkości przeszklenia, dlatego zmierz szerokość i wysokość szyby wraz z uszczelką przyszybową. W przypadku rolet wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz. Przy wyborze rolet montowanych na skrzydle okna zmierz szerokość i wysokość szyby; jeśli interesuje Cię rozwiązanie montowane do sufitu, zwróć uwagę nie tylko na wymiary okien, ale również wnęki okiennej. Oprócz wymiarów możesz wybierać również wykończenie rolet i plis: częstą praktyką jest dobieranie odcieni elementów do koloru okien czy parapetów. Potrzebna Ci nietypowa roleta lub plisa na wymiar? Jeśli nie wiesz, jakie wymiary będą potrzebne do zamówienia lub zależy Ci na modelach, które nie występują w sklepie, warto skontaktować się z obsługą. Konsultanci przedstawią dostępne opcje, pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania oraz wyjaśnią wszystkie wątpliwości związane z montażem.

 Artykuł sponsorowany

Udostępnij