mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Internet

Różowa łazienka – nowy trend na wnętrze

Różowa łazienka – nowy trend na wnętrze

Kiedy w 2019 Instytut Pantone zdecydował, że kolorem roku zostanie róż o nazwie Living Coral, producenci podjęli decyzję o produkcji wielu rzeczy w tym właśnie odcieniu. To spowodowało, że na rynku budowlanym stworzono wiele nowych kolekcji, które obejmowały właśnie ten odcień. W tym momencie możemy wybierać z szerokiej palety akcesoriów, armatury i płytek ceramicznych w odcieniach różu. Coraz modniejsza różowa łazienka zachęca wiele osób do zaprojektowania swojego wnętrza w tym stylu. 

Jak stworzyć projekt różowej łazienki?

Najprościej będzie osobom, które są w trakcie gruntownego remontu łazienki. Mamy wtedy do czynienia z przestrzenią, którą można urządzić od zera. W takim wypadku stoją przed nami dwa rozwiązania. Możemy stworzyć monochromatyczną przestrzeń, w której dominuje jeden odcień lub możemy postawić na pastelowe kolory, które będą się we wnętrzu ze sobą przeplatać. Niezależnie od stylu, w który nam się spodoba, kolory najprościej będzie wprowadzić poprzez odpowiednie kafelki. Do tego możemy użyć takich płytek ceramicznych jak np. artisan rose mallow. Za pomocą wizualizacji proponowanych przez producentów będziemy mogli uzyskać efekty godne katalogom. 

Co pasuje do różowej łazienki?

Różowy to nie jest prosty kolor. Nie wszystko do niego pasuje. Są jednak gotowe rozwiązania, które sprawią, że różowa łazienka będzie wyglądać nie tylko uroczo, ale także i dostojnie. 

Jeśli już zdecydowaliśmy się na różowe kafelki, należy do nich dobrze dobrać armaturę. Do różu najlepiej sprawdzi się złota armatura. Sprawi, że łazienka będzie wyglądać bogato, a nie tandetnie. 

Jeśli nie chcemy, żeby róż zdominował całą przestrzeń, warto jest go zrównoważyć z bielą. najlepszym na to sposobem będzie połączenie różowych, drobnych płytek w postaci mozaiki lub innych ciekawych kształtów z prostymi kaflami o takich wzorach jak biały marmur, lastryko bądź jasnobeżowy kamień. Wybierz płytki do swojej łazienki na https://kaflando.pl/.

Inne rozwiązania

Co zrobić jeśli nie chcemy zrywać kafelków ze ściany, a w dalszym ciągu zależy nam na różowym efekcie w naszej łazience? Musimy wtedy odwołać się do dodatków. Warto jest zainwestować we wszelkiego rodzaju chodniczki, ręczniki i akcesoria w kolorze bladego różu. Prostym trikiem na całkowicie inny klimat naszej łazienki jest zmiana oświetlenia. Inwestując w miękkie, ciepłe oświetlenie, całkowicie możemy zmienić sposób w jaki dotychczas odbieraliśmy łazienkę. Ważne jest to, aby nowo stworzona przez nas przestrzeń nie tylko spełniałą sój cel, ale także była przytulnym miejscem, w którym miło się nam przebywa. 

Udostępnij