mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Internet

Co można wysłać w paczce do USA?

Co można wysłać w paczce do USA?

Każdego dnia wysyłane są z Polski paczki do USA. Nie ulega wątpliwości, że wielu Polaków mieszka w Stanach Zjednoczonych. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że jest to także najsilniejszy partner gospodarczy naszego kraju.

Ile kosztują paczki do USA?

W rzeczywistości kilka czynników ma wpływ na finalną cenę wysyłki. Istotne są podstawowe parametry, takie jak wymiary oraz waga, a także dodatkowe opcje, czyli np. ubezpieczenie. Koperty z dokumentami są oczywiście najtańsze, ale w ten sposób nie da się wysłać wszystkiego. Gdy towar jest narażony na uszkodzenie, to przewoźnik może odmówić nadania paczki. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli w środku znajdują się inne rzeczy niż papier. Z pewnością dobrym pomysłem dodatkowe ubezpieczenie paczki do USA.

Cena widoczna po wypełnieniu formularza może nie zawierać kosztów odprawy celnej. Osoby, którym zależy na czasie powinny wybrać przesyłkę ekspresową, która jest droższa, ale znacznie szybciej dotrze do odbiorcy. Według powszechnej opinii podróż takiej przesyłki trwa 2-4 dni robocze. Trzeba jeszcze jednak doliczyć czas na odprawę celną.

Można przypuszczać, że obowiązkiem nadawcy jest zgromadzenie całej niezbędnej dokumentacji. Nie wszyscy mają świadomość, że ponad 9 milionów Polaków mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przesyłki kurierskie to nie tylko paczki od rodzin, ale również wymiany biznesowe.

Jak znaleźć najlepszą cenowo ofertę?

Dobrym sposobem, by nadawać paczki krajowe i zagraniczne najtaniej, jest broker kurierski. To pośrednik między kurierem a osobą nadającą paczki. Proponuje w jednym miejscu ofertę od różnych firm kurierskich – można więc wybrać taką, jaka w danym momencie jest dla nas najlepsza: najtańsza, najszybsza, z dodatkowym ubezpieczeniem itp.

Jeśli chcesz porównać oferty firm kurierskich to wpisz podstawowe dane w intuicyjny formularz na stronie brokera kurierskiego, jak AlleKurier. W ten sposób uzyskasz szereg różnych ofert, a także poznasz przewidywany czas doręczenia. Po wyborze przewoźnika należy zapłacić za usługę i wydrukować międzynarodowy list przewozowy, który otrzymasz na adres e-mail. Pamiętaj, żeby go nie zgubić, ponieważ jest niezbędny do nadania międzynarodowej paczki. Następnie wystarczy poczekać na kuriera, który odbierze paczkę spod wskazanego adresu.

Nadanie przesyłki

Konkurencja w branży kurierskiej jest ogromna, dlatego klienci mogą przebierać w coraz to ciekawszych ofertach. Z pewnością przesyłka do USA będzie wiele razy przeładowywana, ponieważ musi pokonać wyjątkowo długą drogę. Właśnie dlatego trzeba się przyłożyć, żeby odpowiednio zapakować paczkę. Najlepiej zabezpieczyć nie tylko wszystkie przedmioty, ale również sam karton.

Podpowiadamy, co można wysłać w paczce do USA

Co można wysłać w paczce do USA? Na pewno nie mogą się znaleźć zabronione przedmioty, ponieważ odprawa celna jest bardzo drobiazgowa. Dlatego lepiej nie pakować ostrych i łatwopalnych przedmiotów oraz narkotyków. Do Stanów nie można również wysyłać alkoholu, tytoniu oraz świeżej żywności. Nadać można dokumenty, faktury, umowy, upominki, ubrania, pamiątki, zamówienia ze sklepów internetowych – na stronie konkretnego kuriera można sprawdzić szczegółowe wytyczne.

Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że dużym powodzeniem cieszą się paczki wysyłane do USA. Obecnie najlepszą cenowo opcją jest broker kurierski, który gromadzi oferty różnych przewoźników w jednym miejscu. Brokerzy negocjują stawki z przewoźnikami, dzięki czemu ich klienci mogą taniej nadawać swoje paczki. Są one wysyłane na różne okazje, takie jak urodziny oraz imieniny, ale również bez żadnej okazji. Broker kurierski to też dobra opcja dla klientów biznesowych.

Udostępnij