mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Jak zaplanować wyjazd do USA?

Jak zaplanować wyjazd do USA?

Wyjazd do USA z Polski dla wielu osób jest bardzo dużym wyzwaniem, dlatego też do tego przedsięwzięcia warto się przygotować. Najwięcej problemów jest oczywiście przy organizowaniu wyjazdu na własną rękę. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się, w jaki sposób optymalnie przygotować się do wyjazdu.

O czym należy pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo od listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Jest to bardzo duża zmiana, dzięki której wyjazd do USA jest o wiele prostszy. W dzisiejszych czasach dość dużą barierą mogą okazać się jednak obostrzenia spowodowane pandemią. Aby uniknąć problemów z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, warto śledzić aktualną sytuację dotyczącą covida. Warto wspomnieć także o tym, że każdy podróżnik powinien posiadać elektroniczną autoryzację podróży, czyli ESTA. Na szczęście autoryzację można zrobić w kilka minut, a jest ona ważna przez dwa lata.

Kompleksowe informacje o paczce do USA i prosta wyceniarka online: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/tanie-przesylki-do-usa

Cenne wskazówki

Planując wyjazd do USA warto pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu turystycznym. W czasach pandemii kwestie związane bezpośrednio z polisą ubezpieczeniową odgrywają kluczową rolę. Godne uwagi jest również ubezpieczenie kosztów rezygnacji, dzięki któremu możliwe jest zabezpieczenie się przed poważnymi stratami finansowymi. Wielu ubezpieczycieli posiada specjalne polisy dla osób, które podróżują do USA. Jak powszechnie wiadomo opieka medyczna w USA uznawana jest za jedną z najdroższych na świecie, dlatego też wykupienie polisy jest jednym z tych elementów, na którym nigdy nie warto oszczędzać.

Jakie są koszty podróży?

Osoby, które planują podróż powinny dowiedzieć się również, ile kosztuje wyjazd do USA. Jeżeli chodzi o samą cenę biletu to w dużym stopniu zależy ona nie tylko od klasy przewoźnika, ale również od miejsca docelowego w Ameryce. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać lot bezpośredni, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo cennego czasu i nerwów. Loty bezpośrednie niestety są nieco droższe. Jeżeli będziemy polować na promocje to bilety do USA można kupić już od 1300 – 1900 zł.

Jak wysłać paczki do USA?

Paczki do USA wysyłane są nie tylko drogą lotniczą, ale również drogą morską. Pierwsza opcja jest znacznie szybsza, ale niestety trzeba przygotować się na większe wydatki. Najwięcej paczek wysyłanych jest do Chicago, Detroit, Los Angeles, Denver i Seattle. Pamiętać należy także o tym, że wiele produktów wysyłanych z Polski do USA może zostać zatrzymanych przez celników. Aby uniknąć problemów, warto zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi transportu paczek.

Aby wybrać najlepszą firmę kurierską, warto skorzystać z pomocy brokerów kurierskich. Największe firmy kurierskie oferują możliwość wykupienia paczki ekspresowej, która dociera do USA w znacznie szybszym czasie. Na cenę końcową duży wpływ mają również gabaryty paczki oraz jej waga. Jeżeli chcemy wysłać paczki do USA z żywnością to zdobyć trzeba odpowiednie pozwolenie, które generuje dodatkowe koszty. W dzisiejszych czasach wysłanie paczki do USA trwa około 10 dni. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z doświadczonych kurierów, którzy specjalizują się w transporcie międzynarodowym.

Udostępnij