mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Gdzie w Bieszczady warto pojechać, by poznać klimatyczne miejsca?

Gdzie w Bieszczady warto pojechać, by poznać klimatyczne miejsca?

Ilość interesujących miejsc w Bieszczadach jest imponująca. Jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można ruszyć na piesze wędrówki, ale również pojechać z dziećmi. Gdzie w Bieszczady warto się udać?

Bieszczadzkie szlaki

Góry to największa atrakcja Bieszczad. Jest wiele tras, które są bardzo zróżnicowane i świetnie nadają się na przyjemne wycieczki letnie. Warto pamiętać, że Bieszczady są jednymi z łagodniejszych gór w kraju, dzięki temu jest to świetne miejsce dla dzieci. Mogą się tu zapoznać z górskimi szlakami i załapać bakcyla pieszych wędrówek.

Zastanawiając się gdzie w Bieszczady się udać nie można zapomnieć o najsłynniejszych szlakach, które prowadzą na Małą i Wielką Rawkę, Tarnicę, Połoninę Wetlińską czy Caryńską.

Koniecznie w domu, jeszcze przed wyjazdem, warto opracować sobie trasy tak, by nie powielały się części szlaków, które często się przeplatają. Dzięki temu wędrówki będą bardziej interesujące.

Dla osób, które mają ambitne plany świetnym wyzwaniem jest Wielka Pętla Bieszczadzka. Można ją pokonać samochodem lub rowerem. Trzeba jednak pamiętać, że jest to trasa, która ma 144 km.

Zagroda żubrów w Mucznem

Zastanawiając się gdzie w Bieszczady warto pojechać nie można zapomnieć o hodowli żubrów, która znajduje się w leśnictwie Muczne. Ta atrakcja na pewno zachwyci wszystkie dzieci, chociaż dorosłym również powinna się spodobać.

Na terenie, który ma 7 ha, w naturalnych warunkach, są hodowane te potężne, majestatyczne zwierzęta. Wstęp do zagrody żubrów jest bezpłatny i można ją odwiedzać przez cały dzień. Warto jednak tak zaplanować sobie wycieczkę, by obejrzeć karmienie zwierząt, które jest między 13 a 14.

Kolejka leśna

Będąc w Bieszczadach nie można sobie odmówić przejażdżki koleją leśną. Można wybrać jedną z dwóch tras kolejowych. Majdan – Przysłup lub Majdan – Balnica.

Kolej wąskotorowa powstała pod koniec XIX wieku. Była czynna do 1994 roku. Dziś obsługuje wyłącznie kursy turystyczne.

Przejażdżka koleją jest to niesamowita przygoda, która spodoba się tym mniejszym turystom, jak i tym większym. Jazda kolejką, którą ciągnie potężna, dymiąca lokomotywa jest świetną formą poznania okolicznych tras.

Dosyć nowym pomysłem, bo działającym od 2015 roku, jest przejazd drezyną rowerową. Wypożyczalnia drezyn znajduje się we wsi Uherce Mineralne. Trasa biegnie w dwóch kierunkach. Można pojechać do Ustrzyk Dolnych oraz Zagórza. Jest to propozycja wyłącznie dla osób, które mają dużo pary w nogach. Prawdziwe wyzwanie!

Bieszczadzkie cerkwie

Zastanawiając gdzie w Bieszczady warto się udać nie można zapomnieć o cerkwiach, których kilka znajduje się w tym rejonie.

W Smolniku znajduje się cerkiew św. Michała Archanioła, w Hoszowie można zobaczyć cerkiew św. Mikołaja. Bardzo interesująca jest cerkiew Narodzenia Bogurodzicy, która znajduje się w Michniowcu.

Bieszczady to zachwycające góry. Jest tu również dużo miejsc, które warto zobaczyć ze względu na ich wartość historyczną i kulturalną, czego najlepszym przykładem są przepiękne cerkwie. Zastanawiając się gdzie w Bieszczady warto pojechać warto pamiętać o zobaczeniu torfowisk, których kilka tu znajdziemy oraz wodospadów, które również zachwycają.

Udostępnij