mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Internet

Jak przyspieszyć Internet? Jest wiele sposobów.

Jak przyspieszyć Internet? Jest wiele sposobów.

Każdy internauta chce, by Internet był jak najszybszy. Jego prędkość powinna umożliwiać bezproblemowe oglądanie filmów z sieci i korzystanie z niej jednocześnie na wielu urządzeniach. Niestety bardzo często okazuje się, że prędkość Internetu jest zbyt mała. Odtwarzane filmy zacinają się, pojawiają się też trudności z otwieraniem stron internetowych. Nie zawsze jest to wina dostawcy Internetu. Bardzo często problem jest po stronie użytkownika i urządzeń, z których korzysta łącząc się z siecią. Jak przyspieszyć Internet?

Czy sygnał Internetu jest wystarczająco mocny?

Dlaczego Internet działa wolniej? Nierzadko przyczyną jest siła sygnału. W przypadku internetu radiowego, powodem jego powolnego działania może być nieodpowiednia antena lub przeszkody, które powodują zakłócenia sygnału. Już przestawienie anteny na inny nadajnik może spowodować znaczy wzrost prędkości internetu. W przypadku sygnału radiowego, nie można też zapominać o tym, że z anteny do komputera lub routera jest on przekazywany przewodem. Uszkodzony, przetarty, zawilgocony przewód pomiędzy anteną a routerem może powodować utrudniony odbiór sygnału i spowolnienie internetu.

Router powinien być odpowiednio skonfigurowany i postawiony we właściwym miejscu

Bardzo często zbyt wolny internet jest spowodowany nieprawidłową konfiguracją routera. Nierzadko już jego postawienie w nieodpowiednim miejscu może znacznie pogorszyć sygnał internetu w domu. Router powinien być postawiony w takim miejscu, z którego sygnał dotrze do wszystkich części domu lub mieszkania. Nie może też być zasłonięty jakimiś dekoracjami, książkami czy podobnymi rzeczami. Niestety często tak jest. Postawiony gdzieś na półce, pomiędzy innymi rzeczami, będzie działać prawidłowo, jednak emitowany przez niego sygnał nie dotrze wszędzie, bowiem uniemożliwią to różne przeszkody.

W przypadku większych domów lub mieszkań, w których układ pomieszczeń powoduje, że sygnał mocno jest ograniczony przez ściany, warto rozważyć jego wzmocnienie poprzez dodanie wzmacniacza. Router w odpowiednim miejscu i wzmacniacz postawiony tak, by wzmocnić siłę sygnału tam, gdzie jest gorsza, powinien problem rozwiązać. Internet będzie szybki i to bez względu na to, z której części domu lub mieszkania będziemy się z nim łączyć.

Zawirusowany router lub komputer

Bardzo często prędkość Internetu spada, jeśli zainfekowany został router lub komputer. Wirusy mogą powodować znaczne ograniczenie prędkości Internetu. Tak się dzieje między innymi, jeśli same wykorzystują internet. Przykładem są tu choćby wirusy powodujące wysyłanie spamu. Użytkownik zainfekowanego komputera oczywiście nie wie o tym, że jego urządzenie wysyła spam. Jeśli prędkość Internetu znacząco spadła, warto sprawdzić czy przyczyną takiego stanu rzeczy nie są wirusy komputerowe.

Na prędkość Internetu ma też wpływ obciążenie pamięci komputera i aktualizacje systemu. Zawsze więc trzeba na bieżąco usuwać zbędne dane z komputera, a także pobierać wszystkie aktualizacje systemu. Jeśli w komputerze jest starszy system operacyjny, warto rozważyć jego zmianę na nowocześniejszy.

Przeglądarka internetowa powinna być aktualizowana i oczyszczana ze zbędnych danych

Jak przyspieszyć Internet, jeśli wspomniane wcześniej działania nie spowodowały wzrostu prędkości? Problemem może być jeszcze przeglądarka internetowa. Aktualizacja i usunięcie z niej wielu zgromadzonych i niepotrzebnych danych może, znacznie przyspieszyć jej działanie, a więc i przyspieszyć Internet.

Udostępnij