mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Internet

Jak wygląda DeeZee zwrot?

Jak wygląda DeeZee zwrot?

Jeśli z jakichś powodów pojawia się niezadowolenie po otrzymaniu przedmiotów zakupionych w sklepie internetowym, najlepszym rozwiązaniem będzie dokonanie zwrotu. Klienta chronią prawa konsumenckie, dlatego sprzedawca musi przyjąć DeeZee zwrot. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba spełnić zasady. Klient akceptuje regulamin podczas składania zamówienia, dlatego sam również musi postępować zgodnie z widniejącymi w nim zapisami. Przed dokonaniem zwrotu warto wobec tego przypomnieć sobie o obowiązujących przepisach.

DeeZee zwrot paczkomatem w dowolnym momencie i miejscu

W przypadku Deezee zwrot jest niezwykle prosty. Ze wszystkim można poradzić sobie we własnym zakresie. W celu skorzystania z szybkich zwrotów należy zalogować się na stronie utworzonej w sklepie online. Następnie przechodzi się do zakładki dotyczącej zwrotu. Oczywiście nie każdy ma konto w sklepie. Przy jego braku również nie ma problemu z tym, aby dokonać Deezee zwrot. Potrzebny będzie numer zamówienia, podany w nim adres mailowy i numer telefonu komórkowego.

Potem przechodzi się do wypełnienia formularza zwrotu. Wystarczy podać podstawowe dane, a po wysłaniu zgłoszenia oczekuje się potwierdzenia jako przyjęcia. Jest to wszystko niezbędne do tego, aby można było wygenerować kod nadania przesyłki do paczkomatu inpost. Istotne będzie także zapisanie kodu na paczce. Każdy paczkomat nadaje się do tego, aby wysłać Deezee zwrot. W miastach można spotkać go niemalże na każdym kroku. Zaletą paczkomatów jest to, że są one czynne przez całą dobę.

DeeZee zwrot także innymi metodami

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać zwrotu przy wykorzystaniu kuriera lub poczty polskiej. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby zamówić przewoźnika po odbiór przesyłki. Wygodną opcją jest stworzone przez brokera kurierskiego AlleKurier rozwiązanie Wygodne Zwroty, szczegóły: https://wygodnezwroty.pl/deezee

Zwroty w Deezee w praktyce

Obecnie nie trzeba mieć etykiety na paczce, aby ją wysłać. Deezee zwrot wymaga wyłącznie udania się do paczkomatu i zrobienia kilku kroków. Na ekranie paczkomatu ukaże się lista z różnymi opcjami do wyboru. Wśród nich znajduje się także chęć wysłania paczki. Po wybraniu tej opcji pozostaje już tylko podać kod zwrotu, który otrzymało się po dokonaniu zgłoszenia online w sklepie. Istotne będzie także wybranie właściwie wielkości skrytki. Pozostawiona w paczkomacie przesyłka zostanie wkrótce odebrana przez kuriera i doręczona do magazynu. Etapy drogi paczki można oczywiście na bieżąco monitorować. O wszystkim klient zostanie poinformowany w korespondencji.

Co jeszcze warto wiedzieć o zwrotach w DeeZee?

Jeśli ktoś decyduje się na DeeZee zwrot, to interesuje go kwestia związana z kosztami. Nie są one wysokie pod warunkiem skorzystania z opcji szybkich zwrotów. Nadanie paczki w paczkomacie to wydatek 10 zł. Kwota ta zostanie automatycznie odliczona od wartości zwracanego towaru. Nie trzeba wobec tego dodatkowo uiszczać żadnej płatności.

Kolejną kwestią jest to, jak długo trzeba czekać na zwrócenie środków. Następuje on niezwłocznie, maksymalnie do 14 dni od daty doręczenia przesyłki. Najczęściej nie trwa to więcej niż parę dni. O przyjęciu przesyłki zwrotnej i dalszych etapach klient jest na bieżąco informowany mailowo. Nie trzeba wobec tego zastanawiać się, jakie są postępy.

Należy mieć też na uwadze, że niektóre przedmioty nie podlegają zwrotowi. Nie można skorzystać z prawa odstąpienia od umowy w przypadku odesłania produktów z widocznymi śladami użytkowania. Zwroty są niedostępne również dla rzeczy dostarczanych w zabezpieczonym opakowaniu. Po ich zerwaniu nie nadają się do odesłania. Odsyłane przedmioty należy starannie zabezpieczyć, aby nie doszło do uszkodzenia w trakcie transportu. Trzeba też pamiętać o tym, że zwroty nie są tym samym co reklamacja.

Udostępnij