mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Organizacja przeprowadzki zagranicznej

Organizacja przeprowadzki zagranicznej

Przeprowadzka to dla większości ludzi prawdziwe wyzwanie. Stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji, co zrobić ze wszystkimi rzeczami – zabrać ze sobą, sprzedać albo oddać – a później musimy zapakować do pudeł te, które pojadą z nami lub zabezpieczyć je w inny sposób na czas transportu. Jeszcze trudniej robi się wtedy, gdy nie przenosimy się kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów dalej, ale kilka tysięcy – do innego kraju. Jak zorganizować przeprowadzkę zagraniczną?

Mało kto może spakować swój dobytek do walizki, wsiąść do samolotu i w ten sposób przeprowadzić się na drugi kraniec Europy lub na inny kontynent. Zazwyczaj mamy sporo rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą. Zwłaszcza, gdy na miejscu czeka na nas nieumeblowane mieszkanie albo gdy przenosimy się nie sami, ale z całą rodziną. Przeprowadzki zagraniczne są czasochłonne i dość skomplikowane, przez co często stresujące, jednak przy odpowiednim przygotowaniu da się nieco zmniejszyć poziom napięcia wynikającego z wyjazdu na stałe do innego kraju.

Sprawdź dokumenty

Co warto zrobić na początek? Po pierwsze, sprawdzić ważność dokumentów – paszportu, dowodu osobistego i prawa jazdy – żeby nie okazało się, że chwilę po przeprowadzce się przeterminują. W przypadku prawa jazdy lepiej upewnić się również, czy będzie honorowane w nowym państwie. Po drugie, zrobić ksero polisy ubezpieczeniowej oraz dokumentacji medycznej szczególnie, gdy choruje się na choroby przewlekłe lub przeszło się operacje. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, można wykupić dodatkowy pakiet turystyczny albo wyrobić kartę EKUZ. Po trzecie, skontrolować, czy ma się wszystkie wymagane wizy, pozwolenia lub szczepienia, bez których nie da się wjechać do danego kraju i dowiedzieć się, czy istnieje tam obowiązek meldunkowy. Po czwarte, zadbać o tłumaczenia aktów urodzenia, ślubu, certyfikatów zawodowych i dyplomów. Część z nich może okazać się przydatna albo wręcz niezbędna na miejscu. Dla bezpieczeństwa najważniejsze dokumenty najlepiej chować do jednego segregatora, żeby na pewno je ze sobą zabrać.

Znajdź firmę transportową

Na tym etapie należy również znaleźć kogoś, kto świadczy usługi przeprowadzek zagranicznych. Nie każda firma organizująca przeprowadzki mieszkań jest w stanie przewieźć dobytek klienta do innego kraju. Dlaczego? Ponieważ transport zagraniczny wymaga odpowiednich certyfikatów i zezwoleń.

Przy wyborze usługodawcy warto zwrócić uwagę na koszty, terminowość i jakość realizacji zlecenia, żeby mieć pewność, że rzeczy dotrą na miejsce w konkretnym dniu, w nienaruszonym stanie, a przy tym ich przewóz się opłaci.

Szukasz przedsiębiorstwa, które pomaga przy przenoszeniu się do innego kraju? A może potrzebujesz kogoś z profesjonalnym podejściem do przeprowadzki firm albo przeprowadzki biur? Jeśli tak, sprawdź ofertę Autor: https://www.autor.pl/oferta

przeprowadzka

Zadbaj o odpowiednie spakowanie rzeczy

Ze względu na to, że w przypadku przeprowadzek międzynarodowych ma się ograniczoną ilość miejsca, dobrze jest najpierw dokonać selekcji – podzielić rzeczy na te do oddania, sprzedania i zostawienia. Przedmioty, które chce się zabrać, najlepiej odkładać w jedno miejsce albo od razu pakować do wytrzymałych kartonów i opisywać niezmywalnymi markerami. Zazwyczaj w takich sytuacjach unika się transportu gabarytów, np. szaf, łóżek czy dużego sprzętu, bo jest to po prostu zbyt kosztowne. Jeśli jednak część z mebli trzeba przewieźć, należy je dobrze zabezpieczyć foliami bąbelkowymi, foliami stretch albo kocami ochronnymi. Najczęściej materiałami niezbędnymi do tego celu dysponuje firma przeprowadzkowa.

Udostępnij