mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Pomysł na półki w kuchni – kryteria wyboru i przykłady aranżacji

Pomysł na półki w kuchni – kryteria wyboru i przykłady aranżacji

Półki przydadzą się zarówno w dużej, jak i w najmniejszej kuchni. To właśnie one umożliwiają maksymalne zastosowanie dostępnej przestrzeni, tylko dzięki nim możemy też liczyć na to, że niewielkie przedmioty, takie jak choćby przyprawy i kubki, zawsze znajdują się pod ręką. Mówiąc o ich znaczeniu w kuchni zwraca się też uwagę na charakterystyczną dla nich atrakcyjność wizualną. To właśnie one mogą przesądzać o charakterze tego pomieszczenia. Oczywiście, nie każda osoba myśląca o tym, jak urządzić kuchnię, ma sprecyzowaną wizję tego, co powinno się w niej znaleźć. Na szczęście, osoby te mogą liczyć na co najmniej kilka ciekawych podpowiedzi. Pomysł na półki w kuchni – poznaj nasze propozycje.

Pomysł na półki w kuchni

Decyzja o tym, na jakie półki postawić w kuchni stanie się z pewnością łatwiejsza wtedy, gdy zyskamy wiedzę na temat tego, które z nich cieszą się obecnie największą popularnością. Zaskoczeniem nie powinno być dla nas to, że mamy w czym wybierać. Prawdziwym hitem aranżacyjnym są składające się z kilku poziomów półki dekoracyjne. Mają one wiele rozmiarów, poziomów i kolorów, bez trudu jesteśmy więc w stanie dopasować je do każdego pomieszczenia. Prawdziwym hitem są jednak również te półki, które umieszcza się w kuchni nad blatem. Ich miejsce znajduje się między szafkami i blatem roboczym. Sprawdzają się znakomicie zwłaszcza w przestrzeniach niewielkich i nieustawnych, w których miejsca jest mało, a korzystanie z tego, które jest dostępne, wcale nie jest proste. Wyliczając przykłady półek, którymi warto się zainteresować, nie można nie wspomnieć również o półeczkach znajdujących się we wnęce. To właśnie wnęka jest przecież idealną przestrzenią na odkryte półki.

półki w kuchni

Aranżacja otwartych półek – kryteria wyboru

Nie ma mowy o półkach, które sprawdzałyby się lepiej niż inne bez względu na okoliczności. Szukając najlepszych rozwiązań warto więc zwracać uwagę na co najmniej kilka kwestii. Na pierwszy plan wysuwa się styl, w jakim utrzymana jest kuchnia i dążenie do tego, aby półki nie wyłamywały się z niego. Nie można jednak zapominać również o znaczeniu, jakie ma dostępność miejsca oraz docelowe przeznaczenie półek. Warto też pamiętać o tym, że rozwiązania, które świetnie sprawdzają się u znajomych, wcale nie muszą równie ciekawie prezentować się u nas. Kluczową rolę ma więc do odegrania nasze indywidualne zapotrzebowanie.

półki w kuchni

Mniej typowy pomysł na półki w kuchni

Szukając półek w kuchni stawiamy przede wszystkim na klasyczne rozwiązania. Nie są one jednak wcale jedynymi, którymi powinniśmy się zainteresować. Mniej typowe pomysły również mają nas prawo zaskoczyć. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o półkach i stojakach na przyprawy. Nie tylko zajmują niewiele miejsca, ale mogą być postrzegane jako rzucające się w oczy elementy o charakterze dekoracyjnym. Znakomicie prezentują się też stojące półki na rośliny i zioła. Mogą być one wykonane zarówno z drewna, jak i z metalu. Nie ma więc takiego stylu, do którego nie będą pasować. Pozwalają na lepszą organizację miejsca, a jednocześnie umożliwiają cieszenie się nie tylko niezwykłym wyglądem ziół, ale i ich niepowtarzalnym zapachem.

Udostępnij