mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Moda i Uroda

Farbowanie włosów w domu – 4 najważniejsze zasady

Farbowanie włosów w domu – 4 najważniejsze zasady

Farbowanie włosów w domu to szybki i efektywny sposób na zmianę swojego wyglądu. Wykonanie tej czynności samodzielnie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które musiałabyś wydać na wizytę w salonie fryzjerskim. Aby koloryzacja była skuteczna, musisz ściśle stosować się do instrukcji dołączonej do opakowania z farbą. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są 4 najważniejsze zasady domowej koloryzacji!

1. Nie sugeruj się zdjęciem modelki na opakowaniu

Czy wiesz, że ludzie w większości są wzrokowcami? To oznacza, że przetwarzając informację, w dużej mierze polegamy na narządzie wzroku. Dlatego wiele kobiet kupuje farby do włosów, bazując na zdjęciach modelek znajdujących się na opakowaniu. Tymczasem kolor włosów modelki nie zawsze będzie tożsamy z efektem, jaki otrzymasz po zastosowaniu farby. Najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz kolor farby pokazany na ramce opakowania lub zapoznasz się z grafiką umieszczoną z tyłu opakowania, gdzie zobaczysz, jaki odcień uzyskasz przy danym typie włosów. Jednocześnie warto pamiętać, że po farbowaniu kolor zwykle wychodzi odrobinę jaśniejszy niż ten, który prezentuje modelka z opakowania.

2. Kup dwa opakowania farby do włosów

Jeśli pierwszy raz farbujesz włosy w domu i nie wiesz jeszcze, ile farby zużyjesz, to koniecznie kup dwa opakowania. Zdecydowanie lepiej mieć więcej farby, niż gdyby w trakcie farbowania okazało się, że jest jej za mało. Do równomiernego pokrycia włosów potrzeba dużej ilości preparatu. Dlatego warto mieć w zapasie drugie opakowanie, które wykorzystasz dopiero wtedy, gdy zużyjesz pierwsze. Dodatkowo to ważne, aby mieszać farbę w plastikowej lub szklanej misce, ponieważ te tworzywa, w przeciwieństwie do metalu, nie powodują oksydacji farby i nie zmieniają jej koloru.

3. Nie myj włosów bezpośrednio przed farbowaniem

Skóra głowy produkuje sebum, które w naturalny sposób chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, w tym między innymi przed drażniącym wpływem substancji zawartych w farbie do włosów. Z tego względu specjaliści zalecają, aby nie myć włosów na co najmniej 2 dni przed planowanym farbowaniem. Nie oznacza to jednak, że włosów do koloryzacji nie trzeba odpowiednio przygotować. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu dokładnie je wyszczotkuj, aby usunąć resztki kurzu i zanieczyszczeń z ich powierzchni.

4. Wykonaj próbę uczuleniową i zabezpiecz skórę na czas farbowania

Domowa koloryzacja włosów musi być wykonana bardzo starannie oraz z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Drażniące substancje zawarte w farbie nie mogą dostać się do oczu, nosa i ust oraz nie powinny mieć także styczności ze skórą głowy w trakcie farbowania. Przed nałożeniem farby koniecznie wykonaj próbę uczuleniową, aby uniknąć wystąpienia silnej reakcji alergicznej. Dobrym pomysłem będzie również posmarowanie skóry przy linii włosów specjalnym kremem emolientowym. Ten prosty zabieg sprawi, że skóra będzie dobrze zabezpieczona i nie powstaną na niej nieestetyczne plamy z farby.

Stosując się do powyższych zasad, bez problemu przeprowadzisz domową koloryzację włosów i uzyskasz wymarzony odcień ulubionego koloru. Z czasem nabierzesz wprawy i każde kolejne farbowanie będzie dla Ciebie dużo prostsze. Pamiętaj, aby równomiernie rozprowadzić farbę na całej powierzchni włosów i zawsze stosuje się do zaleceń producenta.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij