mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Zdrowie

Jak często wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Jak często wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się filtr do oczyszczacza powietrza Philips. Z pewnością korzystasz z oczyszczacza, jeśli zależy Ci, żeby powietrze w twoim domu było zawsze świeże. Należy jednak pamiętać, że urządzenia oczyszczające działają właściwie tylko wtedy, gdy są serwisowane regularnie. W tym artykule wyjaśnimy, jak często wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Nie ulega wątpliwości, że wydajne i praktyczne urządzenia to nowoczesne oczyszczacze powietrza. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy sprzęt zużywa się z upływem czasu. Dotyczy to szczególnie elementów, które bezpośrednio odpowiadają za oczyszczanie powietrza. Właśnie dlatego trzeba zadbać o regularną wymianę filtrów, jeśli chcesz żeby twój oczyszczacz był naprawdę skuteczny. Wybór urządzeń jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie.

Zakup oczyszczacza

Najlepiej zakupić oczyszczacz u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że oczyszczacz rzeczywiście jest najwyższej jakości. Oczyszczacze wyposażone są w różnego rodzaju filtry w zależności od zastosowanych rozwiązań technicznych. Przed przystąpieniem do wymiany warto się dowiedzieć, jakie są rodzaje filtrów, a także jak prawidłowo wymienić filtr w danym modelu. Można śmiało powiedzieć, że zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach zwiększa się z każdym rokiem. Badania wskazują na to, że Polska znajduje się w czołówce państw, w których smogu jest najwięcej. Komunikaty o dużym zanieczyszczeniu powietrza zaczynają się pojawiać, gdy tylko rozpoczyna się sezon grzewczy. Właśnie dlatego trzeba regularnie wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips.

Wymiana filtrów

Należy pamiętać, że niezdrowe powietrze to nie jest problem, który występuje jedynie na zewnątrz. Włączone ogrzewanie sprawia, że powietrze w pomieszczeniu robi się suche, a wilgoć spada. Nie można zapominać, że nawet najlepszy filtr do oczyszczacza powietrza Philips się zużywa. Oczyszczacz powietrza wysokiej klasy likwiduje niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje, a także usuwa zanieczyszczenia, takie jak cząsteczki kurzu oraz smogu. Pomaga również oczyścić powietrze z alergenów i zniwelować nieprzyjemne zapachy. Filtr do oczyszczacza powietrza Philips jest odpowiedzialny za eliminowanie cząsteczek szkodliwych. Nawet 99% zanieczyszczeń są w stanie zatrzymać wysokiej klasy filtry HEPA.

Jednak z każdym dniem ich wydajność mocno spada. Bez wątpienia gorzej oczyszczają powietrze, jeśli są zapchane. Niezwykle istotna jest regularna wymiana elementu filtrującego. Dzięki temu nie będą Ci doskwierać wszelkiego rodzaju alergie oraz infekcje dróg oddechowych. Nowoczesne oczyszczacze mogą posiadać nawet trzy rodzaje filtrów. Jest to filtr wstępny, węglowy oraz filtr HEPA. Filtry węglowe należy wymieniać maksymalnie po 24 miesiącach. Trwałość filtrów węglowych zależy również od warunków, w których są użytkowane. W bardziej zaawansowanych modelach oczyszczaczy powietrza montowany jest filtr wstępny.

Udostępnij